26.06.2018/14:23

Francuzi chcą opodatkować dostawy zakupów zamówionych online

Jeśli francuski rząd zrealizuje swoje zamiary, Francuzi będą musieli płacić dodatkowy podatek w wysokości 1 do 2 proc., w zależności od długości trasy ostatniej dostawy – informuje Retail Detail.

Jak donosi serwis Retail Detail, nowy podatek ma się przysłużyć do rewitalizacji centrów miast i ochrony małych firm. Według wstępnych koncepcji, miał on wynosić 50 eurocentów za każdy kilometr ostatniej dostawy. Ostateczna propozycja to podatek proporcjonalny, w wysokości od 1 proc. wartości zakupionych towarów – w przypadku wysyłki z magazynu oddalonego do 50 km od miejsca dostawy – do 2 proc. w przypadku gdy ten dystans jest większy niż 80 km.

Projektodawcy przewidują jednak stawkę minimalną w wysokości 1 euro, dla małych przesyłek, pokonujących niewielki dystans.

Francuscy detaliści online nie są zachwyceni pomysłem, obawiając się, że darmowe dostawy będą niemożliwe. Martwi ich, że francuski rząd nie zdołał wymierzyć fiskalnego ostrza wyłącznie w stronę dużych zagranicznych firm e-commerce, a proponuje rozwiązanie, które dotknie w równym stopniu miejscowych detalistów. Liczą, że pomysł przepadnie w parlamencie – podsumowuje Retail Detail.

Źródło: retaildetail.eu

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.