24.06.2022/10:29

Franczyza to nie pańszczyzna. Wywiad z Marcinem Sławeckim z Ministerstwa Sprawiedliwości [DLA SUBSKRYBENTÓW]

- Ustawa z pewnością nie zepsuje rynku. Będzie rozwojowa, probiznesowa. A przede wszystkim będą to przepisy akceptowane przez całą branżę - zapewnia w wywiadzie dla portalu wiadomoscihandlowe.pl o przygotowywanej przez resort sprawiedliwości ustawie o franczyzie Marcin Sławecki, szef Gabinetu Politycznego Ministra Sprawiedliwości.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
 • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
 • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Intermarche - nowy koniec 27.06.2022

  Doigrali się w końcu tak to jest jak myśli się tylko o sobie Francja najważniejsza jak widać w tym przypadku. INTERMARCHE - firma która prowadzi w Polsce działalność jednostronną korzystną wyłącznie dla siebie! Franczyzobiorców kusi się nierealnymi zyskami gwarantując zwroty nakładów w razie niepowodzenia , niestety jak ktoś wyżej napisał w przypadku straty franczyzobiorca zostaje sam z wszystkimi problemami . Jedno wielkie oszustwo! Polecam obejrzeć 7 lipca 2022r CZWARTEK około godz 22.45 na TVP 1 kolejną edycję programu WYDZIAŁ ŚLEDCZY ANITY GARGAS. Pierwszy materiał był na tyle ciekawy i cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem iż powstała kolejna część która przedstawia wyzysk małego polskiego przedsiębiorcy przez francuskiego nieuczciwego giganta INTERMARCHE. 7 lipca czwartek 2022r TVP 1 około godz. 22.45 - polecam !

 • Ares 24.06.2022

  Mam nadzieję że to prawo wejdzie w życie, oraz wymusi zmianę umów franczyzowych

 • INTERMARCHE - poszkodowany franczyzobiorca 24.06.2022

  Ponownie brawo Panie Marcinie. Oby jak najszybciej poszkodowani franczyzobiorcy, którzy są aktualnie mocno atakowani np. wekslami z nakazem zapłaty przez nieuczciwego dominującego franczyzodawcę INTERMARCHE odczuli ten rządowy parasol ochronny. Szanowni Francuzi nie rozumieją iż Polska to nie kolonia , a my Polacy nie jesteśmy niewolnikami i mamy we własnym Kraju prawo głosu. Nie dopuszczalnym jest fakt iż jak pojawia zysk to wielki franczyzodawca unosi głowę i mówi oto ja , a jak 9 sklepów na 10 otwartych po 2012 r wygenerowało stratę z biznesu który miał przynosić owe zyski to wszelkie problemy czytaj kłopoty finansowe spadały w 100% na franczyzobiorcę , a szanowny franczyzodawca umywa ręce bo… umowy podpisane + weksle i co a no biedny franczyzobiorca zostaje z problemem sam! Coraz więcej poszkodowanych zdecydowało się przerwać tą francuską dominację wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości. Jednocześnie jako ta mniejsza słabsza strona ponownie pozostaje w imieniu wszystkich poszkodowanych prosić Pana o pomoc , ponieważ biznes nie powinien być jednostronny , a ten mały polski przedsiębiorca nie powinien być wykorzystywany przez zagraniczny w tym przypadku francuski kapitał szyldu INTERMARCHE , który w skutek braku regulacji franczyzy w PL stworzył jednostronne zawiłe umowy , których nie można było nawet wcześniej skonsultować z prawnikiem , tym samym franczyzobiorcy szyldu Intermarche zakładano pętle bez odwrotu . Reasumując to co na chwilę obecną Pan wraz z Zespołem próbuje stworzyć zmieniając w tych umowach równość stron w Polsce jak dla nas - bezcenne ! Dziękujemy bardzo Panie Marcinie

 • INTERMARCHE - odradzam! 24.06.2022

  INTERMARCHE - firma która prowadzi w Polsce działalność jednostronną korzystną wyłącznie dla siebie! Franczyzobiorców kusi się nierealnymi zyskami gwarantując zwroty nakładów w razie niepowodzenia , niestety jak ktoś wyżej napisał w przypadku straty franczyzobiorca zostaje sam z wszystkimi problemami . Jedno wielkie oszustwo! Polecam obejrzeć 30 czerwca 2022r CZWARTEK około godz 22.45 na TVP 1 kolejną edycję programu WYDZIAŁ ŚLEDCZY ANITY GARGAS. Pierwszy materiał był na tyle ciekawy i cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem iż powstała kolejna część która przedstawia wyzysk małego polskiego przedsiębiorcy przez francuskiego nieuczciwego giganta INTERMARCHE. 30 czerwca czwartek 2022r TVP 1 około godz. 22.45 - polecam !

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także