17.05.2019/09:32

Franczyzobiorca Spara: Chcemy stabilizacji i przejścia pod nowe skrzydła! [WYWIAD]

- Mamy nadzieję, że firmy: Spar Polska, Spar Group i Spar International dojdą do porozumienia, ale w szczególności, że Bać-Pol zrozumie, iż żaden z jego aktualnych franczyzobiorców nie ma zamiaru pozostać w sieci Spar pod zarządem Bać-Polu lub działać pod innym szyldem, który zostanie narzucony przez obecnego franczyzodawcę - mówi w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl jeden z franczyzobiorców sieci Spar w Polsce. Rozmówca poprosił nas o to, aby nie ujawniać jego nazwiska.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
 • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
 • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

24 komentarze

 • Redakcja 21.05.2019

  @obserwator. Nie ingerujemy w komentarze, chyba że w jasny sposób łamią regulamin naszego serwisu (Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane). Dlatego wszystkie komentarze, które są merytoryczne umieszczamy od razu na portalu. Zapewniamy, że "nie obstajemy za tymi, którzy dają kasę". Stawiamy na rzetelne informacje - publikujemy opinie wszystkich stron sporu. I, jak widać, umieszczamy także krytyczne posty pod naszym adresem :) Pozdrawiamy!

 • obserwaor 21.05.2019

  widzę że posty zmieniają się w trakcie ten portal to ściema i pisze i obstaje za tymi co mu dają kasę żenada!!!!!! ciekawe czy pokażą mój post ??? wiadomosci handlowe po totalna sciema i pisanie kto za to zaplaci!!!!!

 • Ja tu tylko kije podaję 21.05.2019

  No i jak tam? Co dziś ciekawego?, jakieś nowe wiadomości będą? Jaki jest na teraz wynik tej partyjki golfa??

 • Lubię SPAR 20.05.2019

  Jestem w sieci - część specjalistów zeSPAR Polska napewno będzie chciała przejść do nowo powstałego SPARa jeśli rzeczywiscie okaże się że licencja jest ich. Tak naprawdę to upadek firmy SPAR Polska S. A. to też dramat dla wielu ludzi którzy pracują w centrali w Rzeszowie. Pójdą do nowej spółki jeśli będzie taka możliwość, bo będą robić to co dobrze znają i potrafią (mniej lub bardziej). Więc cała ta sytuacja oznacza nie tylko kłopoty FB ale i pracowników SPAR.. Szczególnie tych szarych i malutkich. Ogólnie rzecz biorąc nie zazdroszczę

 • franczyzobiorca 20.05.2019

  GDZIE NASZE WYNAGRODZENIE RETRO??? PANIE BAĆ!

 • Jestem w sieci 19.05.2019

  Lubię SPAR- Tez mam takie poczucie , ze karierowicze ... tacy ludzie myślą tylko o swoich profitach , a teraz niby lojalni . Zreszta barak jakiegokolwiek doświadczenia i wiedzy o prowadzeniu takiej działalności tylko znajomość obcego języka jest atutem i jeśli się nie otoczą starymi specjalistami to czarna przyszłość ! Wiec kto zatrudnia ludzi bez doświadczenia ! Martwię się takim obrotem sprawy.

 • FB136 19.05.2019

  Skrzydła Panów z nazwiskiem na S?Co się sprzedali afrykanerom za drobne dolary? Nie wiem czy bym chciał z nimi ubić muchę w kiblu.

 • franczyzobiorca 17.05.2019

  Szkoda mi tej całej rady fb cały ogień idzie na nich, ale pamiętajcie że jesteśmy z wami i pomożemy!!!

 • Cezary Szczepański 17.05.2019

  @quick
  Wiadomości Handlowe nie zmieniają profilu - stawiamy, tak jak zawsze, na przekazywanie rzetelnych informacji. Osoba, z którą rozmawialiśmy, jest przez nas zweryfikowana - nigdy nie dopuścilibyśmy do opublikowania materiału bez zachowania należytej staranności (o czym dobrze wiedzą wszystkie strony tego sporu). Na łamach WH mogą wypowiedzieć się wszyscy - prosimy o regularne komentarze (a także o możliwość rozmowy) wszystkie zainteresowane strony. Jeśli ma Pan jakieś informacje, zna Pan inne oblicze tej sprawy - zachęcam do kontaktu ze mną - pod nazwiskiem autora tekstu znajdzie Pan link do przesłania wiadomości bezpośrednio do mnie.
  Pozdrawiam!

 • quick 17.05.2019

  Takie reguły narzuciła redakcja

 • jANUSZ 17.05.2019

  "Wszyscy partnerzy, będący dziś pod logo Spar, chcą pod tym szyldem pozostać. Poza tym wielu franczyzobiorców prowadzi sklepy Spar od ponad 20 lat." Ile jest sklepów sPAR, KTÓRE SĄ W pOLSCE OBECNE 20 LAT???

 • Lubię SPAR 17.05.2019

  Jeśli ma być SPAR z nowym właścicielem to bez starej gwardii.. Ludzie którzy oszukali i zdradzli L.B zdradzą i oszukaja poraz kolejny, jak tylko trafi się okazja na lepsze pieniążki i prestiżowe stanowisko.. Brak słów. Dziwię się tylko FB że chcą rozmawiać z TS i MS

 • Bebok 17.05.2019

  Pani/e Quick. Pan/i również jest anonimowy/a

 • quick 17.05.2019

  W wywiadzie jest zawarta część prawdy ale tylko część. Brak zidentyfikowanego rozmówcy daje możliwości do bardzo dużych przeinaczeń i można tam powiedzieć wszystko bo nikt za to nie bierze odpowiedzialności i to świadczy o (chwilowej?) zmianie profilu WH. Tajemniczy rozmówca nie powiedział, że w Spar Group czekają na nich starzy znajomi (TS, MS i ponoć WB), którzy nie sa zbyt popularni wśród franczyzobiorców bo wykazywali się niesamowitym dyletanctwem i uczyli się twardej franczyzy na żywym organizmie a przy okazji załatwiali swoje interesy, które były sprzeczne z interesami detalistów a również interesami LB. Więc jak oni będą tłumaczyli afrykanerom polską rzeczywistość no to krzyżyk na drogę Panie Tajemniczy.

 • mariuszxz 17.05.2019

  zasada jest prosta. trupa nie można już reanimować ..

 • Berto 17.05.2019

  Romek - jaka stagnacja? Kolejne sklepy były otwierane, sprzedaż rosła, nowe usługi dla franczyzobiorców wprowadzane. Rzuca ktoś kasą gdy inny ma problem to już niektórzy chcieliby wszystko krytykować zamiast rzetelnie wskazywać na to co faktycznie szwankowało.

 • Były pracownik 17.05.2019

  Kiedy się skończy ta saga i zostanie ogłoszona upadłość bać pola.

 • Edek 17.05.2019

  A ciekawe jakie stanowisko mają franczyzobiorcy PIP

 • Emporio 17.05.2019

  Prezesie Leszku daj franczyzobiorcom odejść bezkonfliktowo! Dogadaj się! Skończ choć raz z twarzą! Franczyzobiorcy chcą iść do firmy, która doprowadzi do polepszenia ich sytuacji! Zrozum to w końcu, że jeśli będziesz dalej prowadził swoją grę, to doprowadzisz do tego, że franczyzobiorcy podzielą twój los. Przestań nieczysto grać! Zawsze to robiłeś i to ty powinieneś być posądzony o wiele złego! Już nie raz doprowadziłeś do zrujnowania ludziom życia! Tylko twój PR był zawsze w kierunku wybielania wszechmogącego.

 • Romek 17.05.2019

  Artykuł opisuje dokładną rzeczywistość franczyzobiorców i kilkuletnią stagnację spar polska. I fakt że sklepy jeszcze istnieją to tylko ciężka praca franczyzobiorców bo wsparcia od spar polska nie ma nic. Liczą się tylko przyjemności prezesa Leszka i ciągłe turnieje golfowe.

 • Sansa 67 17.05.2019

  ~Arturo opłaty marketingowe retro producenci i dostawcy płacą do firmy Spar Polska. Firma Spar powinna przekazywać czesc tych pieniedzy do franczyzobiorcow, a tego nie robi !

 • blackcook 17.05.2019

  ~What3 No właśnie dlaczego wszyscy nie mogą się dogadać? Może dlatego, że do tego potrzebna jest zgoda dwóch stron. Natomiast prezes Leszek Bać niestety takiej chęci nie wyraził. On ma chore nastawienie i parcie na władzę. Przybrał jedną drogę w tej chwili. Nastraszanie Franczyzobiorców, próba utrzymania ich w ciągłej niepewności. Nie dać im zarobić, gdyż jak im damy zarobić to będą mieli zbyt dużą siłę i ciężko będzie z takim partnerem rozmawiać (trzeba będzie liczyć się z jego zdaniem - podobnie jest w DC). Mam nadzieję, że to świństwo, jakie Leszek Bać robi franczyzobiorcom odbije mu się wkrótce i odejdzie od stołu w tym kasynie tym razem bez kasy.

 • What3 17.05.2019

  Co tu się w ogóle dzieje? Ta sytuacja to jakieś kuriozum - dlaczego wszyscy nie mogą się dogadać? A ten International zamiast mediować między stronami, widać pozamiatać postanowił. Kiepsko to wygląda, a marce wizerunkowo taki spór nie służy. Nie rozumiem tego.

 • Arturro 17.05.2019

  Trochę tu nieścisłości np. opłaty marketingowe sklepy dostają także poza dystrybucją Bać Pol, sklepy Spar mają zapewnionego dostawcę materiałów eksploatacyjnych, a na tworzenie programu lojalnościowego mieli wpływ. Widać, jak się komuś nie podoba, a ktoś inny bardziej, to już każda jedna rzecz jest be.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.