22.10.2020/18:10

Franczyzowe sklepy Biedronka będą otwarte w niedziele z zakazem handlu! Pierwszy właśnie ruszył [NASZ NEWS]

Biedronka uruchomiła w czwartek sklep w Dobrzycy niedaleko Kalisza. To tylko z pozoru mało istotny news o pojedynczym otwarciu. Jak bowiem ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl, jest to placówka franczyzowa, która będzie czynna również w niedziele objęte zakazem handlu!

Do tej pory w niehandlowe niedziele działało jedynie siedem spośród ok. 3050 sklepów Biedronki. Mowa o placówkach w Grudziądzu, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Świeciu oraz dwóch sklepach w Warszawie. Wszystkie to placówki własne sieci, korzystające z wyjątku od zakazu handlu przewidzianego dla sklepów zlokalizowanych na dworcach kolejowych lub autobusowych.

Biedronka w czwartkowym komunikacie o otwarciu sklepu w Dobrzycy nie wspomniała o tym, że placówka będzie otwarta w niedziele niehandlowe. Mało tego: na udostępnionym przez sieć filmie promującym najnowszy sklep i ofertę franczyzową pojawił się kadr przedstawiający wejście do placówki, na którym wyraźnie widać naklejkę z godzinami otwarcia rozpisanymi na poniedziałek-czwartek, piątek-sobotę i... niedzielę handlową. Żadnej wzmianki o niedzielach niehandlowych.

Jednak, jak zdołaliśmy ustalić, franczyzowa Biedronka w Dobrzycy będzie otwarta również w dni objęte zakazem handlu. - Sklep będzie czynny we wszystkie niedziele - potwierdziło informacje portalu wiadomoscihandlowe.pl biuro prasowe dyskontowej sieci, w odpowiedzi na nasze pytania.

Kilkanaście miesięcy temu przedstawiciel sieci Biedronka anonimowo przekazał nam, że franczyzowe sklepy działające pod logo dyskontera teoretycznie mogłyby działać w niedziele objęte zakazem handlu. Nasz informator podkreślił, że decydowałby o tym sam franczyzobiorca (ponosząc tym samym ewentualne ryzyko z tego tytułu), a nie centrala sieci.

Na razie nie wiemy, z którego wyjątku od zakazu handlu w niedziele zamierza skorzystać franczyzobiorca Biedronki w Dobrzycy. Na tym etapie możemy jedynie spekulować, czy sklep będzie placówką pocztową jednego z operatorów pocztowych - z tego triku korzystają m.in. franczyzobiorcy sieci Żabka. Trudno spodziewać się bowiem, aby franczyzobiorca Biedronki skorzystał z innego wyjątku od zakazu i samodzielnie obsługiwał w niedziele klientów oraz wykładał na półki towar w tak dużym sklepie, jakim jest dyskont.

Na filmie promującym Biedronkę w Dobrzycy widzimy naklejkę na drzwiach do sklepu z napisem "InPost Paczka Punkt" i wskazanymi m.in. niedzielnymi godzinami odbioru paczek. Zapytaliśmy biuro prasowe InPostu, czy dyskontowy sklep będzie jego placówką pocztową. Rzecznik prasowy firmy Wojciech Kądziołka zaprzecza, jakoby Biedronka w Dobrzycy była placówką pocztową InPostu. - To będzie punktu PUDO, czyli punkt odbioru i nadań przesyłek. Prowadzimy z Biedronką test w tej jednej lokalizacji - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Wojciech Kądziołka.

Zapytaliśmy biuro prasowe Biedronki, z jakiego wyjątku od zakazu handlu w niedziele zamierza korzystać franczyzobiorca prowadzący sklep w Dobrzycy. Gdy otrzymamy komentarz sieci, zaktualizujemy niniejszy artykuł.

Ciąg dalszy artykułu - na drugiej stronie.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • ***** *** 28.10.2020

  świetnie, oby więcej takich sklepów, ***** ***

 • Borubar 23.10.2020

  PS. Przeczytaj też sobie drugą stronę tekstu pana redaktora, to ci się wyjaśni o co chodzi z 'pierwszym' sklepem franczyzowym Biedronki.
  No ale lepiej komentować po przeczytaniu samego tytułu :(

 • Borubar 23.10.2020

  Pedro, nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Przeczytaj ustawę, potem komentuj.

 • Pedro 22.10.2020

  Przestańcie w końcu bez sprawdzania i myślenia przeklepywać komunikaty prasowe , które dostajecie od firm. Pierwsze franczyzowe Biedronki powstały prawie 10 lat temu i od tego czasu Biedronka rozwija model franczyzowy.

  Oraz - ten sklep będzie działać w niedziele TYLKO JEŚLI właściciel lub jego najbliższa rodzina będą obsługiwać klientów. Żaden inny pracownik nie może się w niedzielę pojawić w pracy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także