22.02.2018/15:12

Fuzja PKN Orlen z Lotosem stworzy potężnego gracza na rynku handlowym

Po raz kolejny wraca sprawa możliwego połączenia koncernów paliwowych PKN Orlen i Grupy Lotos. Tym razem minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział na antenie TVP Info, że głosy w sprawie połączenia Orlenu z Lotosem pojawiają się coraz częściej i że fuzja nie byłaby złym rozwiązaniem. Ewentualne połączenie gigantów byłoby ważnym wydarzeniem nie tylko w sektorze paliwowym, ale także handlowym. Mogłoby ono doprowadzić do powstania potężnej sieci handlowej liczącej nawet 2400 stacji paliw, a tym samym sklepów w formacie convenience. Oczywiście stanie się tak jedynie, gdyby na pełną fuzję w obszarze detalu zgodził się UOKiK.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Qba 26.02.2018

  Powstałby kolos na glinianych nogach, podobny do PGZ.

 • ja 22.02.2018

  Zgoda,, jeśli ośrodek decyzyjny pozostanie w Gdańsku a nie zostanie przeniesiony na wypizdowie do Płocka...

 • Ktoś 22.02.2018

  Bardzo dobrze, jedna firma to mocniejsza pozycja na rynku. Łatwiej wtedy negocjować kontrakty i większa możliwość zakupowa.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.