12.05.2020/10:13

Galerie handlowe nie chcą negocjować i zostaną puste – ostrzega właściciel 30 restauracji

- Galerie handlowe chcą od nas 100 proc. czynszu płaconego w czasach, gdy było w nich pełno ludzi. To jest science fiction - mówi  w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Bartosz Karski, przedsiębiorca z Wrocławia.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Krokus 14.11.2020

  Wszystkim zabrać i Rafałowi dać !

 • Paweł 13.05.2020

  Dodam jeszcze, że gdy byliśmy jeszcze przed pandemią podpisałem 2 nowe umowy najmu. Wynajmujący dziś nie uwzględniają zmian wywołanych przez covid i wymagają niezmienionych kwot. Straszą sądem. Piszę w nocy, zgadnij dlaczego?

 • Alex 12.05.2020

  @Pawle, a nie myślałeś aby przenieść biznes do sieci? Zamiast wydawać fortunę na czynsz, lepiej zainwestować w rozwój e-sklepu. W e-branży odzieżowej jest jeszcze sporo do ugrania.

 • Paweł 12.05.2020

  Prowadzę sklepy odzieżowe. Mam umowy u kilku wynajmujących. Póki co jestem zastraszany 777 i gwarancjami. Oni nie rozumieją, że jak nie zmienią nastawienia to za chwile nawet komornik nie będzie miał czego mi zabrać. Będę nędzarzem, bo umowy w galeriach mnie zrujnują. Pracownicy z pewnością znajdą pracę gdzie indziej, choć ci z najdłuższym okresem wypowiedzenia zajadą mnie dodatkowo w PIP. O zobowiązaniach wobec kontrahentów nie wspomnę. Galerie puste, praktycznie nie ma tendencji zakupowych. A wszystko jeszcze niedawno działało, żadnych opóźnień, żadnych zaległości. Teraz jestem sam...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.