28.10.2020/08:57

Nowy sondaż: Polacy za przywróceniem handlu w niedziele. Liczy się bezpieczeństwo, nie religia

Specjalnie badanie na zlecenie "Gazety Wyborczej" wykonane przez UCE Research i Syno Poland pokazuje, że za 58,8 proc. ankietowanych jest za powrotem handlu w niedziele. Co ciekawe, za takim rozwiązaniem są nawet zwolennicy PiS. Główne argumenty za i przeciw temu rozwiązaniu nie mają nic wspólnego z religią.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, blisko 60 proc. Polaków (58,8 proc.) chce czasowego zniesienia zakazu handlu w niedziele w czasie pandemii. Tylko 27,2 proc. badanych jest przeciwko takiemu pomysłowi (tzn. mówi "nie" i "raczej nie").

Ciekawe są także powody, dla których ankietowani chcą handlu w niedzielę, lub uważają, że to zły pomysł. Główną motywacją do przywrócenia niedziele handlowych jest bezpieczeństwo (43,8 proc. odpowiedzi). Liczba klientów rozkłada się na 7, a nie 6 dni. Kolejnym argumentem jest ochrona miejsc pracy w trudnej sytuacji ekonomicznej. Pokrywa się z nim trzeci najbardziej popularny argument – ratowanie firm. 

Z kolei przeciwnicy siedmiodniowego tygodnia w handlu jako główny argument podają troskę o sprzedawców i interesy małych sklepów.

Więcej na ten temat w „Gazecie Wyborczej”
 

Dodaj komentarz

13 komentarzy

 • Ewelina 10.03.2021

  To może zamkniemy też szpitale, przestaną jeździć tramwaje, policji dać wolne, strażakom i innym służbom. Handel też służy ludziom. Powinien być otwarty codziennie.

 • kasier 04.11.2020

  Ha-ha-ha! Wczoraj w godz.22.00-23.00 wpadła JEDNA klientka. PoJEDNO piwo. Dzisiaj - JEDEN klient po jaja i dwie Panie po winko... Na zmianie nas było 4 osoby... Gratuluję dobrego interesu mojemu pracedawcy! :))

 • Piotr 29.10.2020

  Głupoty piszecie stancie za ladą i sprzedawajcie bo my handlowcy chcemy mieć wolne niedziele a zakupy można zrobić wcześniej

 • Jarek 29.10.2020

  Witam, jako właściciel kilku sklepów w jednej z polskich sieci handlowych jestem PRZECIW niedzielom handlowym. Utargi tego dnia są dużo niższe niż w zwykły dzień, koszty są wysokie ( włączone oświetlenie, dodatkowe maszyny, koszt pracownika ), dochodzi kwestia dodatkowego dnia pracy dla pracownika. Najlepiej żeby wszystkie były niehandlowe i to dla każdego. Ludzie by się przyzwyczaili, żeby robić zakupy wcześniej.

 • Rene 29.10.2020

  Mnie jakoś nikt nie pytał czy chcę pracować w niedzielę. Wara od mojej wolnej niedzieli!!!

 • Pracuję w Biedronce 28.10.2020

  To nie jest prawda! Pracuję w Biedronce i naszi klienci PZECIW handlu w niedziele!!! Od miesiąca musujemy ten temat.

 • totalnie zmęczony ale nadal myślący 28.10.2020

  Chyba czytelnicy wyborczej a nie żadni Polacy...wszyscy protestują, wysuwaja żądania tylko handlowcy maja zap...ć 7 dni w tygodniu. I najlepiej całą dobę...

 • Jola 28.10.2020

  Ciekawe, większość ludzi jest przeciw A badanie niby pokazuje co innego. Wara od wolnych niedziel.

 • Ada 28.10.2020

  @Lg, aha, czyli zamykamy też restaurację, Orlen, BP, pizzerie - to nic innego jak handel :)

 • Lg 28.10.2020

  Nigdy w życiu!!!!
  Niedziela wolna od handlu!!!!!!

 • klimat 28.10.2020

  Brawo poprzednie komentarze.Też tak myślę i odczepcie się od wolnych niedziel w handlu razem z Szejnfeldem i GW.

 • Kj 28.10.2020

  Znowu wrócił wasz ulubiony temat bo ZNOWU bedziecie produkować artykuł za artykułem o zakazie handlu? Morawiecki jasno powiedział, że nie będzie zmian, koniec kropka. Dajcie sobie spokój z waszymi badaniami, nikogo to nie obchodzi

 • Stah 28.10.2020

  A sponsorem badania jest Lidl, Biedra czy inny Achołom?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także