15.09.2016/20:04

Geraldine Huse nową prezes Procter & Gamble w Europie Centralnej

Geraldine Huse objęła stanowisko prezesa zarządu Procter & Gamble w Europie Centralnej. Odpowiada za działalność komercyjną i operacyjną firmy w dziewięciu krajach: Polsce, Czechach, Słowacji, Chorwacji, Słowenii, na Węgrzech i w Krajach Nadbałtyckich.

- Europa Centralna jest dla firmy ważnym regionem. Skala naszej obecności i działalności tutaj sprawia, że odgrywa on kluczową rolę na mapie P&G. Współpraca z utalentowanym zespołem i możliwości rozwoju, jakie oferuje ten rynek, będą dla mnie niezwykłym doświadczeniem – mówi Geraldine Huse, prezes zarządu Procter & Gamble w Europie Centralnej.

Geraldine Huse zaczęła pracę w P&G w 1986 roku w brytyjskim oddziale firmy. Jej ścieżka kariery obejmuje zarządzanie sprzedażą, marketingiem, a także stanowiska w kierowniczych strukturach P&G. Lata 1996-1999 spędziła w polskim oddziale firmy, gdzie odpowiadała za zarządzanie kategorią produktów do prania i pielęgnacji tkanin.

W późniejszym okresie Geraldine Huse zajmowała kluczowe stanowiska w kadrze zarządzającej, odpowiadając za rynki w Europie, Ameryce Północnej, Indii, Bliskiego Wschodu i Afryki. W roku 2008 została nominowana na stanowisko wiceprezydenta, a do jej zadań należało zarządzanie sprzedażą w oddziale P&G w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Zanim objęła funkcję Prezesa Zarządu P&G w Europie Centralnej, pełniła rolę wiceprezydenta ds. sprzedaży w globalnym zespole odpowiedzialnym za współpracę z siecią Tesco w 12 krajach.

Geraldine Huse jest pierwszą kobietą w P&G w regionie Europy Centralnej na stanowisku prezesa zarządu. Nowa prezes jest doceniana za działania na rzecz różnorodności i integracji w P&G, a także poza firmą. Należy do programu wymiany mentoringowej 100 największych firm notowanych na giełdzie londyńskiej (FTSE 100), prowadzonego dla liderek nowego pokolenia. Jest również członkiem grupy roboczej The Queen’s Gallery Group utworzonej przy Pałacu Buckingham, służącej wspieraniu równości płci w społeczeństwie brytyjskim. Wiodący brytyjski magazyn branżowy, The Grocer, uznał Geraldine Huse za jedną ze 100 najbardziej wpływowych kobiet biznesu.

Geraldine Huse jest mężatką i ma dwóch synów.

Procter & Gamble ma jedno z najbardziej rozbudowanych portfolio wiodących marek, które cieszą się zaufaniem konsumentów na całym świecie. Są to m.in: Always, Ambi Pur, Ariel, Bounty, Charmin, Crest, Dawn, Downy, Fairy, Febreze, Gain, Gillette, Head & Shoulders, Lenor, Olay, Oral-B, Pampers, Pantene, SK-II, Tide, Vicks i Whisper. P&G prowadzi działalność w około 70 krajach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.