13.03.2020/06:59

Gerd Chrzanowski nowym szefem Grupy Schwarz, właściciela sieci Lidl i Kaufland

Nadchodzi zmiana pokoleniowa w Grupie Schwarz, czyli właścicieli sieci sklepów Lidl i Kaufland. Dotychczasowego dyrektora generalnego Klausa Gehriga zastąpi Gerd Chrzanowski - donosi "Handelsblatt". To zmiana przygotowywana od ponad roku.

Chrzanowski aktualnie jest prezesem spółki Schwarz Dienstleistungen. W czwartek po południu akcjonariusze Schwarz Group jednogłośnie zdecydowali, że to właśnie związany od ponad 20 lat z firmą doświadczony, ponad 40-letni menedżer zastąpi przechodzącego na emeryturę, 71-letniego Gehriga w roli CEO grupy.

Chrzanowski jest związany z Grupą Schwarz od 2000 r. Pracował w niej przez całą swoją dotychczasową karierę zawodową. Już po ośmiu latach od zatrudnienia w Lidlu trafił do zarządu tej sieci. W 2019 r. Chrzanowski, cieszący się zaufaniem Dietera Schwarza, mianowany został zastępcą dyrektora generalnego grupy Klausa Gehriga. Teraz przejmie jego stanowisko.

Przychody Grupy Schwarz w 2018 r. wyniosły 104 mld euro. Firma zatrudnia na całym świecie 430 tys. pracowników. Polska jest jednym z kluczowych rynków dla grupy. W naszym kraju sieć Lidl liczy już ok. 720 sklepów i generuje ponad 18 mld zł przychodów. Z kolei Kaufland ze swoimi ponad 210 placówkami notuje ok. 10 mld zł przychodów rocznie.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Amanda 15.03.2020

    Tyle kosztuj życie polaka1000zl a jak dawali podwyżki to 100 zł na miesiąc. A szef sprzedaży swoim płaci po kilka tys zł ale to rodzina koledzy itp teraz nawet nie przyjeżdżają albo siedzą u biurze dyr bo się boją kontaktu z ludźmi. Szef sprzedaży jest najbardziej skoru.... W sieci obstawia tylKo swoimi ludźmi. Tam panuje kolesiostwo i znajomi. Jeden wielki syf

  • ertuz 13.03.2020

    Kiedy będą ograniczone godziny pracy sieci handlowych typu Lidl I Kaufland w związku z wirusem wszędzie apele o zostawanie w domu prace zdalną unikanie zbiorowisk i skupisk ludzkich -czy pracownicy sieci Lidl i Kaufland to są jacyś inni ich i ich rodzin wirus nie dotyczy ? dlaczego ludzie którzy w tym okresie czasu pracują 3 razy ciężej ze względu na durny szał za dziadowskie pieniądze mają się jeszcze dodatkowo narażać -taniej siły roboczej nie szkoda ? czy Pan Chrzanowski dorzuci mi się do pogrzebu dziadka jeżeli w markecie pracując ponad siły przyniosę wirusa do domu i pozabijam członków rodziny.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.