29.12.2020/12:13

Czy Polacy mają pieniądze aby przetrwać kryzys i utratę pracy? Z jakich zakupów zrezygnują w przypadku problemów?

Choć 70 proc. Polaków stara się regularnie oszczędzać, w przypadku nadejścia kryzysu zgromadzone środki nie wystarczą nam na długo. Jeśli zaś zabraknie nam pieniędzy i będziemy musieli zwrócić się z prośbą o pożyczkę, chętniej skierujemy się w stronę rodziny i znajomych, niż np. do banku. Takie dane płyną z najnowszego badania GfK Corona Mood.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Tak robimy 29.12.2020

    Wolę ojcu oddać 10 tysięcy i po roku 5 procent mu dać z tej kwoty niż brać kredyt, który mimo niskich stóp dla klientów 0,1 procent na lokacie nadal rżnie na kredycie kilkanaście procent. Ojciec zarobi 500 zł na pożyczce, a ja robię remont mieszkania. I za 500 złotych to sobie pobaluje, a nie 10 zł minus podatek Belki, czyli ok 8 zł. Żenada.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także