19.04.2018/09:13

Gigantyczna akcja policji w Wólce Kosowskiej. Przejęli towar warty 10 mln zł

Ponad 54 tys. podrobionych artykułów zabezpieczyli na terenie Wólki Kosowskiej stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Towar waty był 10 mln złotych. 12 osób usłyszało już zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi.

Na ponad sześćdziesięciu stoiskach prowizorycznego targowiska, usytuowanego na jednej z ulicy w Wólce Kosowskiej zabezpieczono ponad 54 tysiące „podróbek” opatrzonych logiem markowych firm. Nielegalnym towarem w postaci odzieży, obuwia, galanterii, kosmetyków i biżuterii handlowali głównie cudzoziemcy.

Postępowania w tej sprawie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno Skarbowy. Wszyscy zatrzymali usłyszeli już zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. - Fałszowanie znaków towarowych znanych marek związane jest z idącym niebezpieczeństwem, zagrażającym zdrowiu i życiu. Badania laboratoriów celno-skarbowych wykazują, że do produkcji takich artykułów wykorzystywane są często niebezpieczne materiały i substancje - poinformowała Anna Szczepańska – rzecznik prasowy IAS w Warszawie.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Husar 19.04.2018

    Fałszowanie znaków towarowych znanych marek związane jest z idącym niebezpieczeństwem, zagrażającym zdrowiu i życiu.
    Buehehe, a srajki najki niby z lepszych materiałów ?
    Wszystko robione za miske ryzu na dzien kosztem chinczyków, a koncerny zarabiają, a chwiwi polaczki biedaczki kupują bo jak to nie miec logo szajki najki na sobie...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.