07.12.2016/09:39

Gigantyczna kontrabanda: przemycali papierosy w cysternach z gazem

Prawie 718 tys. paczek przemycanych papierosów przejęli funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Kontrabanda o wartości ponad 9,5 mln zł ukryta była w cysternach służących do przewozu gazu.

Sprawa dotyczy pociągu towarowego, który 29 listopada z Białorusi przyjechał na stację przeładunkową. Z ustaleń Straży Granicznej wynikało, że we wnętrzu trzech cystern z gazem mogą być ukryte przemycane papierosy. W związku z tym cysterny zostały przetransportowane na teren drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy, gdzie funkcjonariusze Służby Celnej prześwietlili je przy użyciu urządzenia skanującego. Obraz na monitorze potwierdził przypuszczenia kontrolujących – w cysternach zamiast deklarowanego w dokumentach przewozowych gazu znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy. Oprócz gigantycznej kontrabandy wnętrze cystern wypełnione było workami z cementem oraz małymi butlami z gazem. Wszystko po to, by ukryć przemycany towar.

Łącznie w trzech cysternach ujawniono niemal 718 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty na rzecz Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku wyniosłyby ponad 15 mln zł.

W związku ze sprawą zatrzymano pięciu Polaków. Dwóch aresztowano. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.