20.05.2020/10:16

Gigantyczna strata ZM Henryk Kania za 2019 r.

W zeszłym roku Zakłady Mięsne Henryk Kania w restrukturyzacji miały ponad 888 mln zł jednostkowej straty netto. Rok wcześniej było to 64 mln zł zysku – informuje spółka w raporcie.

Henryk Kania odnotowały stratę operacyjną na poziomie 871 mln zł wobec ok. 118 mln zł zysku w 2018 r. Natomiast jednostkowe przychody ze sprzedaży sięgnęły 354 mln zł wobec 1 142 mln zł w roku poprzedzającym.

Zarządca spółki Mirosław Mozdżeń zastrzega, że roczne sprawozdanie finansowe Zakładów Mięsnych Henryk Kania sporządzone zostało zgodnie z obowiązującymi zasadami rachunkowości, ale jednocześnie nie można z całą pewnością potwierdzić, iż odzwierciedlają one w sposób prawdziwy, rzetelny i jasny sytuację majątkową i finansową Emitenta oraz jego wynik finansowy.

Sprawozdanie finansowe zostało sporządzone wyłącznie na podstawie informacji pochodzących z systemu informatycznego Emitenta, bez możliwości dostępu do dokumentacji źródłowej, albowiem dokumentacja ta w całości, na podstawie postanowienia prokuratora została zabezpieczona przez funkcjonariuszy Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego i zabrana z siedziby Emitenta.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.