17.10.2020/12:26

GIS ostrzega przed mrożonymi brokułami znanej marki: przekroczona zawartość pestycydów

Główny Inspektor Sanitarny wydał w piątek ostrzeżenie dotyczące pozostałości pestycydu – chlorpiryfosu w partii mrożonych różyczek brokułów marki Hortex. GIS zaleca, aby nie spożywać produktu.

Jak poinformował GIS, w wyniku urzędowej kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu pozostałości pestycydu – chlorpiryfosu w partii mrożonych różyczek brokułów. Na podstawie oceny ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny należy uznać, że produkt może stwarzać potencjalne zagrożenie dla konsumentów.
Produkt to Hortex brokuły różyczki, 450 g, produkt głęboko mrożony. Producent: Polski Ogród Sp. z o.o., ul. Mszczonowska 2, 02-337 Warszawa, data minimalnej trwałości: 06/2022, numer partii: LS1C2170620 8 B 1806201448.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające w celu ustalenia źródła i zakresu niezgodności. Producent Polski Ogród Sp. z o.o. poinformował, że na stanie magazynowym nie posiada zakwestionowanego produktu, przedstawił listę dystrybucji przedmiotowych brokułów i zobowiązał się do uruchomienia procedury wycofania ich z obrotu.

W dniu 16.10.2020 r. producent rozpoczął proces powiadamiania odbiorców i klientów o konieczności sprawdzenia stanów magazynowych i zablokowania sprzedaży w/w partii brokułów.
GIS poinformował także, że nie należy spożywać produktu wskazanego w komunikacie.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także