15.04.2013/12:16

GIW wstrzymał działalność 19 firm mięsnych

Osiem rzeźni, jedną chłodnię, ośmiu pośredników w handlu zwierzętami i dwa punkty skupu zamknięto lub ich działalność została zawieszona w wyniku kontroli weterynaryjnych w ramach akcji „zero tolerancji” – poinformował PAP powołując się na Główny Inspektorat Weterynarii (GIW).

Od 2 do 11 kwietnia terenowe organy Inspekcji Weterynaryjnej przeprowadziły na terenie całej Polski 414 kontroli w rzeźniach, 28 w chłodniach składowych, 200 w punktach skupu zwierząt i 185 u pośredników w handlu zwierzętami (m.in. w firmach transportujących zwierzęta). W sumie 53 firmy zostały ukarane mandatami, a inspektorzy skierowali do organów ścigania zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa w stosunku do 20 spraw. Doraźne kontrole zakładów przetwórczych, ubojni i firm transportujących zwierzęta zapowiedział w ubiegłym tygodniu minister rolnictwa Stanisław Kalemba. W sumie kontrola ma objąć kilka tysięcy zakładów przetwórczych, rzeźni, chłodni i firm transportowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.