03.07.2019/16:14

GK Specjał ma przed sobą trzy lata wzrostów sprzedaży

Strategia GK Specjał zakłada dwukrotne zwiększenie obrotów, do poziomu ponad 2,5 mld zł, do końca 2021 r. Jak podkreśla Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał, nic nie wskazuje na to, aby tempo tego wzrostu uległo zahamowaniu w ciągu trzech najbliższych lat. Konsumenci są coraz bardziej zasobni i z pewnością stan ten znajdzie odzwierciedlenie także w wynikach handlu produktami FMCG.

GK Specjał inwestuje przede wszystkim w rozwój, zarówno ilościowy, jak i jakościowy w przypadków swoich oddziałów hurtowych. Już w zeszłym roku i na początku bieżącego ruszyły nowe oddziały w Ostrowcu Świętokrzyskim, Radomiu, Lublinie i Zielonej Górze. Oddział w Goleniowie przenosi się do Szczecina, gdzie będzie dysponował lepszymi warunkami magazynowymi i znajdzie się bliżej klientów, zaś w Rzeszowie wyraźnie rozbudowane zostanie zaplecze magazynowe. 

- Unowocześnianie naszego zaplecza magazynowego i jego powiększanie, gdy jest to konieczne, to jeden z priorytetów inwestycyjnych. Planujemy także zwiększyć liczbę oddziałów, aby nasza oferta była dostępna w każdym zakątku kraju. Szacuję, że w omawianym okresie ruszy 5 do 10 nowych oddziałów, przede wszystkim w Polsce północnej i północno-wschodniej – mówi Krzysztof Tokarz. – To oczywiście trudne tereny, gdzie zagęszczenie zarówno ludności, jak i placówek handlowych jest o wiele mniejsze niż w innych regionach kraju. To zaś nakłada na Specjał obowiązek takiego opracowania strategii funkcjonowania oddziałów na tych terenach, która będzie dostosowana do lokalnych warunków – zaznacza.

Takie działania inwestycyjne są zgodne z logiką funkcjonowania całej GK Specjał. Zdaniem prezesa firmy, aby długofalowo utrzymać i umocnić pozycję na rynku trzeba podejmować działania prorozwojowe, a nie myśleć tylko w kategoriach szybkiego i maksymalnego zysku. Dzięki takiemu podejściu Grupa jest stabilna, dysponuje potrzebnymi własnymi środkami finansowymi, a także jest wspierana przez banki i instytucje ubezpieczeniowe.

Krzysztof Tokarz dokonuje korekty wcześniejszych zapowiedzi dotyczących planowanej liczby sklepów franczyzowych – do końca 2021 miało być ich 10 000, ale ten pułap sieć ma zamiar osiągnąć wcześniej, bo już pod koniec przyszłego roku. - Świadczy o tym obecne i ubiegłoroczne tempo przyrostu ilości sklepów. Nasza oferta franczyzowa cieszy się rosnącym zainteresowaniem detalistów. Pamiętajmy też, że plan ten dotyczy rozwoju organicznego, a potencjalne przejęcia będą w tym przypadku wartością dodaną. A prowadzimy przecież szereg rozmów o charakterze akwizycyjnym, z których wiele z pewnością zakończy się sukcesem – komentuje prezes GK Specjał. 

- Sądzę, że już wkrótce będziemy mogli ogłosić przyłączenie się do Grupy znaczącej firmy dystrybucyjnej, dysponującej dużą siecią franczyzową. Uważam więc, że pod koniec 2021 roku ilość sklepów w naszych sieciach franczyzowych będzie znacząco większa niż 10 tysięcy – podkreśla.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.