03.03.2016/10:34

GK Specjał przeciwko opodatkowaniu polskiego handlu

Zarząd Grupy Kapitałowej Specjał oraz sieci Nasz Sklep i LD Holding zaproponowały  szereg działań dotyczących zmian w proponowanym projekcie ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, który przygotowało Ministerstwo Finansów - poinformowała rzeszowska grupa w oświadczeniu.

W ocenie GK Specjał, zapisy projektu zagrażają interesom mniejszych, często rodzinnych sklepów, skupionych w ramach sieci franczyzowych takich jak Nasz Sklep i LD Holding. Mając na uwadze dobro polskich handlowców grupa podjęła działania mające na celu uświadomienie konieczności wprowadzenia stosownych zmian w projekcie.

Zdaniem Grupy Kapitałowej Specjał wprowadzenie ustawy w zaproponowanej początkowo formie skutkowałoby unicestwieniem sieci franczyzowych i zaszkodziłoby przede wszystkim niewielkim podmiotom, których większość zostałaby wyeliminowana z rynku.

"W związku z tym od kilku tygodni prowadzimy intensywne działania zmierzające do rozważenia i wypracowania przez Ministerstwo Finansów innego kształtu ustawy. Kontaktujemy się z przedstawicielami rządu, władz samorządowych, organizacji zrzeszających handlowców oraz innymi podmiotami zaangażowanymi w tę sprawę."

"Zarząd PSH Nasz Sklep wystosował pismo do posłów RP, apelując o wsparcie w opracowaniu innego rozwiązania. Dzięki zaangażowaniu naszych franczyzobiorców do biur posłów, senatorów, pani premier RP, a nawet prezydenta RP dotarły setki listów. Krzysztof Tokarz, prezes zarządu Grupy Kapitałowej osobiście wraz z zarządem sieci detalicznych odbył kilkadziesiąt spotkań z przedstawicielami władzy, w tym m.in. z Jarosławem Gowinem, wiceprezesem Rady Ministrów, sygnalizując potrzebę wypracowania innych zapisów ustawy."

"Staraliśmy się, aby również w mediach wywiązała się gorąca dyskusja na ten temat. Nasze stanowisko w tej sprawie przesłaliśmy do kilkudziesięciu redakcji. Tym samym sprowokowaliśmy dziennikarzy do bliższego zbadania tego tematu. Materiały z wypowiedziami przedstawicieli Grupy Kapitałowej Specjał ukazały się w ogólnopolskich, regionalnych i branżowych mediach – w gazetach, na portalach internetowych czy w radio.  Franczyzobiorcy naszych sieci detalicznych wzięli czynnej akcji protestacyjnej która odbyła się 11 lutego 2016 r. w Warszawie."

"W efekcie naszych działań uzyskaliśmy nie tylko dziesiątki publikacji medialnych, ale otrzymaliśmy wiele odpowiedzi od posłów czy senatorów, którzy zgodnie przyznawali potrzebę wprowadzenia zmian z projekcie. Załączamy niektóre z nich. Mamy nadzieje, że Ministerstwo Finansów po przeanalizowaniu naszej argumentacji, dotrzyma obietnicy wycofania się z poprzedniego projektu i zaproponuje nowe zapisy ustawy, które nie będą godziły w interesy polskich handlowców."

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.