17.07.2018/11:15

GK Specjał przejmuje kontrolę nad Rabat Detal!

Grupa Kapitałowa Specjał przejmuje kontrolę nad siecią handlową Rabat Detal, w skład której wchodzi ok. 1200 sklepów franczyzowych zlokalizowanych w 12 województwach - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. To efekt nabycia większościowego pakietu akcji w spółce Rabat Detal przez spółkę Nasz Sklep, wchodzącą w skład GK Specjał.

Nasz Sklep formalnie przejmie ponad 50 proc. udziałów w spółce Rabat Detal od jej największego akcjonariusza PGD Polska, należącego do ICG Invest, które z kolei kontrolowane jest przez Krzysztofa Gradeckiego, twórcę Eko Holdingu (dziś sieć Eko wchodzi w skład Grupy Eurocash). Gradecki nie pozbędzie się jednak zupełnie wpływu na przyszłość spółki, zachowa bowiem - poprzez kontrolowane przez siebie spółki - istotny pakiet udziałów w Rabat Detal.

Co istotne, transakcja nie wymaga zgłoszenia do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. To dlatego, że obrót przedsiębiorcy, nad którym przejmowana jest kontrola nie przekroczył na terytorium Polski w żadnym z dwóch ostatnich lat równowartości 10 mln euro. W praktyce do włączenia Rabatu w struktury GK Specjał ma wystarczyć jedynie umowa notarialna, do której podpisania doszło w czerwcu br.

Grupa Kapitałowa Specjał to jedna z największych firm dystrybucyjnych w Polsce. W jej skład wchodzą m.in. sieci franczyzowe Nasz Sklep i Livio, zrzeszające ponad 5,7 tys. placówek. Do Specjału należą również trzy agencje ochrony, dwie hurtownie zaopatrzenia lecznictwa w Rzeszowie i Katowicach, z siecią sklepów medycznych oraz spółka działająca w branży finansowej.

Firma Rabat Detal zarządzająca siecią ok. 1,2 tys. sklepów franczyzowych Rabat, jest spółką z Grupy PGD. W skład Grupy PGD Polska wchodzą także Drogerie Jasmin (290 lokalizacji), Rovita (dystrybutor żywności) i sklepy Aligator. PGD jest również jednym z największych w kraju dystrybutorów chemii gospodarczej i kosmetyków.

Uwaga! Planujemy kontynuację tematu.

Już wkrótce opublikujemy rozmowę z Krzysztofem Tokarzem, prezesem GK Specjał i Markiem Szybalskim, wiceprezesem Rabat Detal na temat szczegółów współpracy i planów rozwoju.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.