26.02.2021/11:28

Global Cosmed podnosi prognozy wyników za poprzedni rok. Sprzedaż wyższa niż oczekiwano

Global Cosmed podniósł prognozy wyników finansowych za 2020 roku. Spółka podała w komunikacie, że przychody grupy mogą wynieść za zeszły rok 365 mln zł, a EBITDA 43 mln zł wobec wcześniej prognozowanych odpowiednio: 356 mln zł i 35 mln zł.

"Rewizja prognozy jest spowodowana wyższą niż oczekiwano realizacją sprzedaży" - napisano w komunikacie. Jednocześnie na razie sprawozdanie finansowe za 2020 r. jest w fazie przygotowań. Spółka podała, że dane będą podlegały dalszym analizom w ramach przygotowania przez spółkę i badania przez biegłego rewidenta rocznych sprawozdań finansowych za

2020 rok.W listopadzie 2020 r. spółka podsumowała wyniki finansowe po trzech kwartałach działalności. Wtedy zysk netto grupy Global Cosmed, właściciela m.in. marek Kret czy Bobini, wzrósł do 17,4 mln zł z 1,1 mln zł rok wcześniej. EBITDA wyniosła 26,9 mln zł.

Global Cosmed współpracuje m.in. z siecią Lidl, produkując żele i mydła dla marki własnej dyskontera – Cien.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także