24.09.2020/15:24

Kurierzy Glovo dostarczą żywność ze stacji paliw BP

Hiszpańska aplikacja Glovo umożliwiająca zamawianie jedzenia i zakupów oraz sieć stacji paliw Bp rozpoczęły współpracę na polskim rynku. 24 września 2020 r. rusza pilotażowy etap, w ramach którego w Krakowie i Warszawie można zamówić artykuły z oferty gastronomicznej Wild Bean Café i sklepowej bp za pomocą aplikacji Glovo. Firmy planują rozszerzyć działania na polskim rynku o kolejne miasta i produkty. Na start użytkownicy Glovo mogą skorzystać z darmowej dostawy na pierwsze zamówienie z Bp.

Polacy coraz chętniej korzystają z możliwości zamówienia dań i produktów spożywczych do domu czy pracy. Oczekują łatwego dostępu do aplikacji i szybkiego terminu realizacji zlecenia. W odpowiedzi na te potrzeby, Glovo i bp łączą potencjał strategicznego położenia sieci stacji z rozbudowaną flotą kurierów, rozpoczynając pilotażową współpracę w Krakowie i Warszawie. Kolejne etapy będą wdrażane stopniowo. To nie pierwsze wspólne działania. Wcześniej, w kwietniu br., oferta Bp pojawiła się w hiszpańskiej wersji aplikacji umożliwiając dostęp do podstawowych środków spożywczych w czasie pandemii.

Współpraca z bp doskonale wpisuje się w strategię rozszerzania przez Glovo oferty kawiarnianej i sklepowej, a także zamówień niestandardowych. Nasi użytkownicy coraz chętniej zamawiają przez aplikację kawę czy przekąski, a także zakupy spożywcze. Położenie i dostępność stacji Bp, pozwolą nam jeszcze skuteczniej docierać do klientów z ich ulubionymi produktami – podkreśla Carlos Silván, General Manager Glovo Polska.

Barbara Wiążewska, Dyrektor Generalny działu retail firmy Bp w Polsce: - To co zawsze czyniło ofertę bp wyjątkową to szybki i łatwy dostęp do szerokiej gamy produktów spożywczych i gastronomicznych 24/7 co oznacza dla klientów wygodę, oszczędność czasu i niezawodność. Teraz idziemy o krok dalej oferując nasze produkty z dostawą do domu dzięki współpracy firmą Glovo. Projekty z obszaru home delivery traktujemy perspektywicznie i sukcesywnie rozszerzamy ten pion biznesu poszukując silnych partnerów. Glovo idealnie spełnia ten warunek, bo jest  jedną z najszybciej rozwijających się platform oferujących dostarczenie produktów spożywczych na życzenie zarówno w Polsce jak i wielu innych krajach. Witamy Glovo na pokładzie i zapraszamy do sklepu Bp  w aplikacji Glovo.

Nie ma konkretnych limitów wagowych zamówień za pomocą Glovo, jednak ciężar zakupów nie powinien przekraczać fizycznych możliwości dostawcy, czyli 8-9 kg, oraz wymiarów plecaka dostawczego: 40 x 40 x 30 cm. Dostępność usługi będzie uzależniona od aktualnej dostępności dostawców w poszczególnych dzielnicach miast objętych zasięgiem funkcjonowania programu. Aplikacja Glovo jest dostępna w sklepach internetowych: Google Play i Apple App Store.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także