27.04.2018/11:21

Główny Inspektorat Pracy: Zakończyliśmy kontrolę w Biedronce [TYLKO U NAS]

Główny Inspektorat Pracy zakończył już kontrolę w poznańskim biurze Biedronki - poinformowała portal wiadomoscihandlowe.pl Danuta Rutkowska, rzecznik prasowa GIP.

Przypomnijmy, jak informowaliśmy 25 kwietnia, Główny Inspektorat Pracy w połowie miesiąca rozpoczął kontrolę w poznańskim biurze Biedronki. Stało się to na wniosek związkowców z NSZZ Solidarność '80 w Jeronimo Martins Polska. Jak tłumaczył w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl Robert Jacyno, chodziło o kwestię wprowadzenia dwóch dób pracowniczych. Była to odpowiedź Biedronki na wprowadzenie ograniczenia handlu w niedziele.

- Właśnie zakończyliśmy kontrolę w Biedronce w Poznaniu, jej wyniki zostały przesłane do Głównego Inspektoratu Pracy. Trwa analiza przesłanej dokumentacji - poinformowała wiadomoscihandlowe.pl Danuta Rutkowska.

Jak zapewniła, podsumowane wyniki i wnioski w pierwszej kolejności otrzyma skarżący.

Przypomnijmy, w styczniu br. informowaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl o tym, że pracownicy niektórych sklepów Biedronka będą musieli przychodzić do pracy na godz. 0.15 w poniedziałki po niehandlowych niedzielach. Wówczas Jeronimo Martins Polska w oficjalnym oświadczeniu napisało: "Jesteśmy na etapie analiz dotyczących potencjalnych modyfikacji w organizacji pracy naszych sklepów. W tej kwestii nie podjęliśmy finalnych decyzji, ale podkreślamy, że ewentualne rozwiązania zostaną wypracowane w zgodzie z obowiązującym prawem."

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.