24.07.2020/12:50

Główny Inspektorat Sanitarny nakazał wycofanie z Lidla Sera Korycińskiego. Wykryto w nim niebezpieczne mikroorganizmy

Ser Koryciński Swojski z orzechami włoskimi, który sprzedawany jest w Lidlu musi zostać wycofany. Badane próbki potwierdziły w nim obecność m.in. gronkowców.

Z kolei  Lidl umieścił w sklepach komunikat o wycofaniu kwestionowanej z rynku partii, a także dodatkowo usunął z półek sklepowych towar z innych partii sera korycińskiego, wyprodukowanego zarówno sprzed 30.06.2020 oraz po 14.07.2020, co jest zakresem szerszym, niż wynika to z rekomendacji GIS. Ich terminy przydatności do spożycia to wszystkie daty przed i włącznie z datą 30 lipca oraz wszystkie dni między 13, a 21 sierpnia 2020 roku.

Inspektorat ostrzegł także, że spożycie produktów zanieczyszczonych wspomnianymi mikroorganizmami patogennymi może prowadzić do zatrucia pokarmowego. Należy je wyrzucić lub zwrócić do sklepu.

Odbyła się już także kontrola Powiatowego Lekarza Weterynarii w zakładzie, produkującym ser. Po wznowieniu produkcji przez zakład od dnia 13 lipca 2020r. pobrał on próbki sera korycińskiego do badań w kierunku obecności m.in. salmonelli oraz gronkowców chorobotwórczych. Ostatecznie okazało się, że produkt spełnia wymagania.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także