11.02.2019/14:37

Główny lekarz weterynarii zdymisjonowany przez aferę mięsną?

Główny lekarz weterynarii Paweł Niemczuk ma zostać zdymisjonowany – informuje money.pl za RMF FM. To rezultat afery mięsnej związanej z ujawnionym procederem uboju chorych krów w jednym z zakładów na Mazowszu.

Paweł Niemczuk w poniedziałek w Brukseli wyjaśniał przedstawicielom państw członkowskich sprawę nielegalnego uboju bydła w Polsce. Jak podaje RMF FM, sprawa traktowana jest w Brukseli jako pilna, dlatego wnioski z przeprowadzonej przez unijnych inspektorów kontroli polskich ubojni mają pojawić się już w ciągu dziesięciu dni, a nie trzydziestu, jak wcześniej planowano.

W porannej rozmowie w Radiu Zet minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski dał jasno do zrozumienia, że nie ma sobie nic do zarzucenia w całej sprawie. Na pytanie, czy poda się do dymisji, odpowiedział „nie widzę związku".

Więcej na money.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.