02.08.2016/14:22

Główny udziałowiec JM tworzy kolejną fundację

SFMS, główny udziałowiec Jeronimo Martins uruchomił Fundację Błękitny Ocean, (Fundacao Oceano Azul), która ma skoncentrować się na pracach badawczych dotyczących oceanów i mórz.

Nowa inicjatywa rodziny Soares dos Santos powiązana jest z objęciem przez nią w ub.r. pieczy nad lizbońskim oceanarium działającym na terenach, gdzie w 1998 r. odbyło się Expo. Jak ujawnił Alexandre Soares dos Santos, były prezes grupy JM aktualnie stojący na czele SFMS, nowy podmiot będzie miał wsparcie także od instytucji międzynarodowych. - Mamy już sygnały ze strony fundacji amerykańskich, brytyjskich oraz tej, należącej do królowej Holandii na temat możliwości ich wejścia do naszego projektu – zdradził Alexandre Soares dos Santos.

Legendarny prezes detalisty poinformował, że SFMS, który posiada 56,1 proc. udziałów w grupie JM, zamierza w dalszym ciągu poszukiwać okazji do działań społecznych. Dodał, że przy lizbońskim oceanarium powołane zostało centrum, które zajmie się prowadzeniem debat, organizacją badań, a także wydawaniem publikacji.

Według portugalskich mediów rodzina Soares dos Santos wyda łącznie na 30-letnią koncesję oceanarium w Lizbonie około 224 mln euro.

W lutym 2009 r. rodzina Soares dos Santos ogłosiła powstanie Fundacji Francisco Manuel dos Santos (FFMS). Jej głównym obszarem działania jest prowadzenie wielopłaszczyznowych badań i analiz dotyczących Portugalii. Koncentrują się one głównie na obszarach nauk politycznych, ekonomii, a także nauk społecznych i religijnych. Jednym z projektów fundacji jest Pordata, internetowa baza statystyczna.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.