29.08.2019/15:17

Grupa AmRest zadowolona z wyników. Planuje otworzyć 300 nowych lokali w tym roku

Grupa AmRest podsumowała w czwartek wyniki po pierwszym półroczu.  Przedstawiciele spółki są przekonani, że uda im się zrealizować całoroczne cele dotyczące liczby otwarć restauracji, tempa wzrostu przychodów i wysokości marży EBITDA.

- Z optymizmem patrzymy na cały rok i jesteśmy przekonani, że zrealizujemy założone wcześniej cele- potwierdził Peter Kaineder, dyrektor ds. strategii w AmRest. Jednym z nich był wzrost przychodów na poziomie 25-30 proc. rdr. W ciągu pierwszych 6 miesięcy tego roku przychody grupy AmRest wzrosły o 30,4 proc. rdr - do 927,7 mln euro. Marża EBITDA (bez MSSF16) spadła o 0,2 p.p. do 10,2 proc.

Również cel dotyczący nowych lokali zostaje podtrzymany. Oznacza to, że spółka zamierza zakończyć 2019 rok z 300 nowymi lokalami brutto. W ciągu pierwszych 6 miesięcy otwarte zostały 84 lokale.

Władze spółki potwierdziły, że są bardzo zadowolone z pierwszych dwóch miesięcy drugiego półrocza i z optymizmem patrzą w przyszłość. AmRest będzie się teraz skupiał na integracji przejętych podmiotów, ale nadal będzie szukać możliwości akwizycji.

Niemiecki Starbucks ma za sobą dwa najlepsze kwartały od kiedy AmRest przejął go w 2016  roku. Integracja Sushi Shop przebiega zgodnie z planem.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Sz 30.08.2019

    Tylko niech lepszą kawę zaczną przygotowywać, bo jest tak podła, że przestałem odwiedzać przybytek z powyższym logiem...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.