19.06.2017/19:05

Grupa Bać-Pol ws. kary nałożonej przez UOKiK: Złożymy odwołanie od decyzji urzędu!

Decyzja wydana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie jest prawomocna i podlega zaskarżeniu - poinformowały w stanowisku władze Grupy Bać-Pol. Spółka odniosła się w ten sposób do decyzji UOKiK, który nałożył karę w wysokości 527 tys. zł na Grupę Bać-Pol uzasadniając, że firma nie zgłosiła w 2012 r. zamiaru przejęcia firmy Sezam-Śrem.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Bać-Pol w chwili obecnej nie ma obowiązku zapłaty powyższej kary. Władze firmy podkreślają, że kategorycznie nie zgadzają się z oceną sytuacji zaprezentowaną przez UOKiK, która legła u podstaw wydania powyższej decyzji.

W ocenie przedstawicieli spółki Bać-Pol, rozstrzygnięcie UOKiK jest błędne zarówno z przyczyn merytorycznych, jak też proceduralnych.

"Niezrozumiałe są dla nas powody, którymi kierował się urząd nie uwzględniając zgłoszonych przez nas w toku postępowania wniosków dowodowych, czy też argumentów przeciwnych" - twierdzą władze grupy. I dodają, że w związku z tym Bać-Pol skorzysta z przysługującego jej prawa i złoży stosowne odwołanie od decyzji.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:

Bać-Pol ukarany przez UOKiK. Dokonał koncentracji bez zgody urzędu

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.