20.03.2020/12:32

Grupa dostawców Piotra i Pawła nie daje za wygraną w sprawie układu [TYLKO U NAS]

Wierzyciele spółki Piotr i Paweł SA, którzy zagłosowali przeciwko układowi, zapowiadają złożenie zażalenia, jeśli w przyszłym tygodniu dojdzie do zatwierdzenia układu przez sąd - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Dostawcy twierdzą też, że rozważają inne kroki, takie jak zawiadomienia do prokuratury w związku z działaniami zarządu i organów nadzoru supermarketowej sieci.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Karina 21.03.2020

    Dura lex, sed lex. Dostawcom trudno to przełknąć i rozumiem to, ale takie jest prawo. Prowadzenie działalności gospodarczej to ryzyko, również ryzyko tego, że odbiorca nie zapłaci. Są narządza minimalizownia tego ryzyka i wszyscy ci krzyczący teraz dostawcy doskonale o nich wiedzieli, ale chcieli przyoszczędzić i teraz to się mści. Ryzyko trzeba wkalkulowywać w biznes, jeśli ktoś tego nie rozumie i przedsięwziął za czasu odpowiednich działań zabezpieczających, to teraz może mieć pretensje sam do siebie. Pójdą do sądu i prokuratury, oczywiście, niech idą, mają do tego prawo. Nic z tego nie wyniknie. Tak wygląda biznes, tu nikt nie da 100% gwarancji. Jak ktoś chce być pewien, że pieniądze wpłyną na konto, niech idzie pracować na pocztę. I mówię to jako były dostawca Piotra i Pawła. Tak, też wtopiłam, pośrednik, który brał towar do sieci nie zapłacił za fakturę. I co? Dostałam nauczkę, od tamtej pory wszystkie dostawy do sieci przez faktoring.

  • Gość 20.03.2020

    Mam Pytanie czy Piotr i Paweł KEN w-wa i Noskowskiego PiP w Gdańsku działaja?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.