18.10.2016/14:30

Grupa Eurocash o zastrzeżeniach UOKiK dot. przejęcia PDA

„W odniesieniu do zastrzeżeń UOKIK wskazujących na prawdopodobieństwo wystąpienia negatywnych skutków rynkowych po przejęciu przez Eurocash spółki Polska Dystrybucja Alkoholi (PDA) pragniemy wyjaśnić, że zastrzeżenia UOKiK związane są jedynie z działalnością hurtowni w Radomiu oraz Pabianicach w zakresie w jakim działalność ta dotyczy napojów alkoholowych mocnych (pow. 18%)” – poinformowała Grupa Eurocash.

Kliknij i przeczytaj stanowisko UOKiK ws. przejęcia przez Eurocash spółki Polska Dystrybucja Alkoholi

Przedstawiciele Eurocash podkreślają, że „urząd nie kwestionuje skutków przejęcia przez Eurocash hurtowni w Radomiu oraz w Pabianicach w odniesieniu do napojów alkoholowych do 4,5% oraz od 4,5% do 18%. Obecnie analizujemy argumenty podnoszone przez Urząd i będziemy starali się  jak najszybciej rozwiać wątpliwości UOKIK.”

Jak zapewnia dystrybutor „oprócz kwestii dotyczących szacowania wielkości tych rynków, będziemy chcieli także wyjaśnić sytuację w Radomiu, gdzie hurtownia Eurocash zaprzestała aktywności w segmencie alkoholi mocnych i nie zamierza jej prowadzić, w związku z czym podjęte zostały kroki mające na celu rezygnację z zezwolenia na hurtową sprzedaż alkoholu z tej lokalizacji.”

I jak podkreślają przedstawiciele Eurocash „na tym etapie jesteśmy przekonani, że pomimo zgłoszonych zastrzeżeń uda nam się sfinalizować tę transakcję.”

„Transakcja ta wpisuje się w strategię rozwoju Grupy Eurocash, która zakłada kontynuowanie wysiłków na rzecz poprawy konkurencyjności niezależnych polskich sklepów. Zwiększenie skali działalności w zakresie dystrybucji alkoholi, pozwoli na poprawę efektywności logistycznej obsługi klientów PDA i Eurocash na tych rynkach.”

Grupa Eurocash to największa w Polsce firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych oraz wsparciem marketingowym dla niezależnych przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają blisko 14 tysięcy niezależnych polskich sklepów działających  pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep czy Gama.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.