20.04.2020/13:49

Grupa Eurocash rozwija akcję pomocy seniorom

Grupa Eurocash prezentuje pierwsze efekty akcji wolontariackiej „Zakupy dla Seniora 60+”. W projekt zaangażowało się już 229 wolontariuszy – pracowników grupy i 18 franczyzobiorców. Na infolinię projektu w ciągu pierwszego miesiąca akcji zadzwoniło blisko 2,7 tys. seniorów z prośbą o pomoc.

- Jesteśmy pod dużym wrażeniem tego, jak akcja się rozwija i cieszymy się, że nasz pomysł trafił w potrzeby osób starszych. Seniorzy reagują na nasz pomysł z entuzjazmem i zainteresowaniem – komentuje Katarzyna Kopaczewska, członek zarządu Grupy Eurocash.

Dodaje, że zasięg samej akcji też jest coraz większy. Na początku zaangażowani byli tylko nasi pracownicy, obecnie uczestniczą w niej także klienci Eurocash – właściciele niezależnych sklepów – dzięki czemu „Zakupy dla Seniora 60+” są dostępne w coraz większej liczbie regionów. – Wielu franczyzobiorców sieci organizowanych przez Grupę Eurocash promuje akcję we własnym sklepie, a niektórzy razem ze swoimi pracownikami zostają wolontariuszami – podkreśla Kopaczewska.

Zasady akcji są proste – seniorzy dzwonią na numer regionalnej infolinii akcji i zgłaszają telefonicznie zapotrzebowania na pomoc w zrobieniu i dostarczeniu zakupów. Wolontariusz działający w ramach akcji, ustala z seniorem listę zakupów i dostarcza je pod wskazany adres. Dostawy są darmowe, a płatność za nie senior przekazuje wolontariuszowi w gotówce. Wolontariusze realizują zakupy w sklepach organizowanych przez Grupę Eurocash (abc, Delikatesy Centrum, Euro Sklep, Gama, Groszek, Lewiatan).

Wolontariusze akcji wyposażeni są w środki ochrony indywidualnej, tj. maseczki, przyłbice, rękawiczki i kombinezony ochronne. Akcja prowadzona jest w lokalizacjach, w których obecni są wolontariusze. Interaktywna mapa wskazująca lokalizacje wolontariuszy jest dostępna na stronie internetowej Eurocash.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.