03.08.2020/16:06

Grupa Piotr i Paweł deklaruje gotowość do spłaty wierzycieli, ale czeka na zatwierdzenie układu

Zarząd spółek z Grupy Piotr i Paweł ponownie podkreśla, że jego intencją jest jak najszybsze zakończenie postępowania układowego z wierzycielami i wypłacenie należnych im środków finansowych. Jak twierdzi, środki finansowe na wypłaty zostały zabezpieczone przez inwestora finansowego i mogą być uruchomione w każdej chwili.

– Potwierdzam gotowość spółek do spłaty wierzycieli i ubolewam, że mimo chęci i posiadanych środków finansowych jeszcze się to nie wydarzyło – komentuje dr Patryk Filipiak w imieniu zarządcy sanacyjnego.

– Ostatnim formalnym elementem, na który wszyscy czekamy jest postanowienie sądu w przedmiocie zatwierdzenia układu. Posiedzenie sądu – ze względów niezależnych od spółek – zostało przesunięte na 21 września 2020. Większość spłat będzie dokonana w terminie 1 miesiąca od uprawomocnienia się postanowień – wyjaśnia.

Jak podkreśla zarząd, przegłosowane przez wierzycieli propozycje układowe czekają na realizację i umożliwią wypłaty należności. Zarządca zapewnia, że spółki z Grupy Piotr i Paweł mają zabezpieczone środki na te wypłaty.

– Niecierpliwie czekamy na zakończenie procedury sądowej. Jak najszybsze jej sfinalizowanie jest kluczowe dla dalszej działalności i rozwoju sklepów sieci – przeciąganie się procedury sądowej utrudnia naszą działalność i wymusza ponoszenie dodatkowych kosztów. Dlatego z niezadowoleniem przyjęliśmy fakt przełożenia rozprawy sądowej na 21 września. Pandemia koronawirusa wpłynęła istotnie na wydłużenie terminów sądowych – obecnie należy jak najszybciej zakończyć postępowanie, bez zbędnej zwłoki i niepotrzebnego przekładania rozpraw – podkreśla zarząd Grupy Piotr i Paweł.

Zarządca sanacyjny przypomina ponadto, że wierzyciele wszystkich trzech spółek z Grupy Piotr i Paweł zaakceptowali w głosowaniach propozycje układowe spółek. Oznacza to, że procedura restrukturyzacji po uprawomocnieniu zostanie zrealizowana zgodnie z planem zarządcy sanacyjnego oraz propozycjami układowymi zarządów spółek. Zapewnia, że spółki te – dzięki finansowaniu inwestora strategicznego SPAR Group – spłacą wierzytelności i powrócą do efektywnej działalności operacyjnej.

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Pytanie mam 04.08.2020

  To jest portal informacyjny czy PR-owy?

 • Słabo To Widzę 04.08.2020

  Szkoda mi tych wszystkich dostawców, kontrahentów, fraczyzobiorców omamionych wirtualnymi pieniędzmi inwestora z RPA... Kasa była, ale się skończyła !!! P. Filipiak myślał, że uda mu się przeprowadzić dwie restrukturyzacje. Najpierw pod dyktando naiwnego inwestora z RPA przekręci kontrahentów Piotra i Pawła, a potem na prośbę tego samego inwestora - już uciekającego z Polski - przekręci kontrahentów spółki Wasz Sklep Spar. To mogło się udać, ale niestety Spar Group LTD zatrudnił miernych managerów mających w swoim cv kariery w upadających spółkach bez żadnych osiągnięć operacyjnych w sieciach spożywczych. Chłopaki wykorzystali swoje 5 minut i najlepiej im wychodziło podpisywanie swoich list wynagrodzeń, bo operacyjnie wszystko przehulali i nawet nie wystarczy na spłatę wierzytelności - dlatego Sąd odroczył rozprawę, bo inwestor szuka kasy, której za bardzo nie chcą pożyczać już banki, widząc brak przychodów operacyjnych w sklepach Piotr i Paweł przebrandowionych na SPAR. A WH drukując taki artykuł powinno poprosić p. Filipiaka o potwierdzenie złożonych deklaracji, że maja takowe środki na spłatę wierzytelności oraz sprawdzić wyniki finansowe Spółki, czy w ogóle jest szansa na powrót do efektywnej działalności operacyjnej, skoro za I kwartał uzyskano stratę minus 70 mln zł
  Tak wiec drodzy kontrahenci zacznijcie się bać, czy WSS będzie wam płaciło na czas i w ogóle ...

 • Bankier 03.08.2020

  Taki poziom portalu że publikuje czyste oświadczenia makąjace na celu znowu uspokoić tych co kasy niewidzieli na oczy.Pieniadze są tylko ten Sąd ahhh...ale banialuki każdy kto potrafi liczyć do 200 i śledzi niekończąca się opowieść pt.PiP i góra pieniędzy wie ze tej kasy nie ma wystarczy przeanalizować stopień finansowy inwestycji i straty spółek PIP od czasu tych inwestycji.Panowie z Zarządu Piotra i Pawła wszystko wydali na stary bo miały być obroty i zyski a nie ma obrotów a o zyskach można pomarzyć!Predzej zaczniemy latać w kosmos niż sklepy PIP pod logiem Spar będą dochodowe!Koniec będzie taki jak w Tesco kwestia czasu

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także