03.08.2020/16:06

Grupa Piotr i Paweł deklaruje gotowość do spłaty wierzycieli, ale czeka na zatwierdzenie układu

Zarząd spółek z Grupy Piotr i Paweł ponownie podkreśla, że jego intencją jest jak najszybsze zakończenie postępowania układowego z wierzycielami i wypłacenie należnych im środków finansowych. Jak twierdzi, środki finansowe na wypłaty zostały zabezpieczone przez inwestora finansowego i mogą być uruchomione w każdej chwili.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Pytanie mam 04.08.2020

  To jest portal informacyjny czy PR-owy?

 • Słabo To Widzę 04.08.2020

  Szkoda mi tych wszystkich dostawców, kontrahentów, fraczyzobiorców omamionych wirtualnymi pieniędzmi inwestora z RPA... Kasa była, ale się skończyła !!! P. Filipiak myślał, że uda mu się przeprowadzić dwie restrukturyzacje. Najpierw pod dyktando naiwnego inwestora z RPA przekręci kontrahentów Piotra i Pawła, a potem na prośbę tego samego inwestora - już uciekającego z Polski - przekręci kontrahentów spółki Wasz Sklep Spar. To mogło się udać, ale niestety Spar Group LTD zatrudnił miernych managerów mających w swoim cv kariery w upadających spółkach bez żadnych osiągnięć operacyjnych w sieciach spożywczych. Chłopaki wykorzystali swoje 5 minut i najlepiej im wychodziło podpisywanie swoich list wynagrodzeń, bo operacyjnie wszystko przehulali i nawet nie wystarczy na spłatę wierzytelności - dlatego Sąd odroczył rozprawę, bo inwestor szuka kasy, której za bardzo nie chcą pożyczać już banki, widząc brak przychodów operacyjnych w sklepach Piotr i Paweł przebrandowionych na SPAR. A WH drukując taki artykuł powinno poprosić p. Filipiaka o potwierdzenie złożonych deklaracji, że maja takowe środki na spłatę wierzytelności oraz sprawdzić wyniki finansowe Spółki, czy w ogóle jest szansa na powrót do efektywnej działalności operacyjnej, skoro za I kwartał uzyskano stratę minus 70 mln zł
  Tak wiec drodzy kontrahenci zacznijcie się bać, czy WSS będzie wam płaciło na czas i w ogóle ...

 • Bankier 03.08.2020

  Taki poziom portalu że publikuje czyste oświadczenia makąjace na celu znowu uspokoić tych co kasy niewidzieli na oczy.Pieniadze są tylko ten Sąd ahhh...ale banialuki każdy kto potrafi liczyć do 200 i śledzi niekończąca się opowieść pt.PiP i góra pieniędzy wie ze tej kasy nie ma wystarczy przeanalizować stopień finansowy inwestycji i straty spółek PIP od czasu tych inwestycji.Panowie z Zarządu Piotra i Pawła wszystko wydali na stary bo miały być obroty i zyski a nie ma obrotów a o zyskach można pomarzyć!Predzej zaczniemy latać w kosmos niż sklepy PIP pod logiem Spar będą dochodowe!Koniec będzie taki jak w Tesco kwestia czasu

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także