28.08.2019/10:16

Grupa Polmlek połączyła siły z Lacpolem i Fortuną. Ponad połowa produktów trafia na eksport

Grupa Polmlek rozpoczęła produkcję od małej mleczarni w Gąsewie. Dziś tworzy ją 18 zakładów zatrudniających 4 tys. pracowników. Polmlek to obecnie jedna z największych prywatnych firm w branży mleczarskiej.

W 2019 roku dołączyła do Grupy Polmlek firma Lacpol, która w swojej strukturze ma 11 zakładów. Wspólna oferta powiększy się więc o produkty świeże i fermentowane. Co ciekawe, GK Polmlek przejęła także zakład w Tymienicach, w którym powstają napoje: Fortuna, Pysio, Garden, Sonda, Karotka.

Polmlek stawia oczywiście na eksport. Głównymi odbiorcami jego produktów są kraje arabskie, azjatyckie, UE, ale także Meksyk, Chile, Rosja, Szwecja, Libia czy Indie. W 2018 roku firma do produkcji wykorzystała 2 mld litrów mleka. Do 13 zakładów mleko jest dostarczane z ok. 9 tys. gospodarstw, a dzienny przerób to ok. 4,5 mln litrów mleka. W 2018 roku 53,4 proc. produktów trafiło na eksport. 

Prognozowane przychody grupy w 2019 roku to 5 mld zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.