13.07.2020/09:59

Grupa Wojas rezygnuje z części sklepów na Słowacji i w Czechach

Grupa Wojas, właściciel sklepów z obuwiem i galanterią skórzaną, finalizuje negocjacje z galeriami handlowymi, ale apatyty na dalszy rozwój za granicą póki co ogranicza, koncentrując się na rozwoju na lokalnym rynku. 

Grupa Wojas nadal prowadzi negocjacje z częścią galerii handlowych, jednak założyciel firmy – Wiesław Wojas, jest dobrej myśli. „Zdania nie zmieniło jeszcze trzech, czterech głównych wynajmujących w około 20 lokalizacjach, ale myślę, że uda nam się porozumieć” – czytamy w Rzeczpospolitej. Właściciel firmy przyznaje też, że choć jej sytuacja na dziś jest stabilna, to trudno jest przewidzieć co zdarzy się w drugiej połowie roku. Wiesław Wojas ponownego zamknięcia galerii nie przewiduje, ale uważa, że mogą się pojawić inne obostrzenia. Przyznaje też, że teraz jest moment na weryfikacji strategii działania. 

W przypadku Grupy Wojas oznacza to ograniczenie obecności na Słowacji i w Czechach, gdzie firma zamknęła część sklepów stacjonarnych. Jak stwierdził Wiesław Wojas jego firma chce się skupić na krajowym rynku. Rozwijać sklep internetowy, a stacjonarne otwierać w dużych miastach. – Musimy walczyć o przetrwanie i dobre zakończenie roku. Pomysły na większą ekspansję muszą zostać odłożone – mówi Wojas, zaznaczając przy tym, że firma nie rezygnuje z rozwoju na Białorusi i w Rosji. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.