27.12.2020/14:16

Grupa X5 rozszerza usługę click & collect i uruchamia ją w kolejnym mieście

X5 Retail poinformował, że ​​jego internetowy hipermarket Perekrestok Vprok rozszerza swoją regionalną sieć dostaw. Sklep będzie dostarczał zamówienia do wyznaczonych kas sklepów sieci Pyaterochka w Rostowie nad Donem, a także do automatów paczkowych 5Post zlokalizowanych w placówkach sieci w tym mieście. 

Do tej pory 30 sklepów i 7 automatów paczkowych w Rostowie nad Donem uczestniczy w tym pilotażowym projekcie. Dostarczanych jest blisko 20 tys. produktów niespożywczych i spożywczych o dłuższym terminie przydatności. Wszystkie docierają tam w ciągu 2-3 dni z tzw. dark store w miejscowości Widnoje w regionie moskiewskim. Minimalna kwota zamówienia to tysiąc rubli, ale dostawa jest bezpłatna. Maksymalna waga zamówienia to 15 kg, a przesyłka pozostają przy kasie lub w automacie paczkowym maksymalnie przez tydzień.

– Stopniowe poszerzanie naszej geografii dostaw to kolejny logiczny krok w naszej strategii rozwoju rynku. Naszą misją jest zapewnienie każdemu obywatelowi Rosji łatwego zamawiania towarów w sklepie Perekrestok Vprok. Mieszkańcy Rostowa nad Donem będą mieli dostęp do ponad 20 tys. produktów, które nie zawsze są dostępne na półkach sklepowych, w tym do wysokiej klasy karmy dla zwierząt i koreańskich kosmetyków - powiedział Leonid Dovladbegyan, dyrektor zarządzający Perekrestok Vprok.

Obecnie Perekrestok Vprok realizuje ponad 13 tys. zamówień dziennie we wszystkich swoich regionach operacyjnych. Należą do nich Moskwa, obwód moskiewski, Sankt Petersburg, obwód leningradzki, Niżny Nowogród, Tuła, Riazań, Nowogród Wielki, Włodzimierz, Twer, Kazań i Czeboksary. Hipermarket internetowy prowadzi pięć dark stores zlokalizowanych w rejonie Moskwy, Sankt Petersburgu i Niżnym Nowogrodzie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także