01.12.2020/08:22

Grupa Żywiec i Felix Investments dogadały się w sprawie sprzedaży browaru

Browar Zamkowy w Cieszynie zostanie sprzedany do końca tego roku. Nabywcą jest spółka Felix Investments. Strony podpisały list intensyjny – podaje serwis businessinsider.com.pl.

Spółka Felix Investments  skupi 100 proc. udziałów w spółce Browar Zamkowy Cieszyn. To jeden ze starszych browarów w Polsce, działa nieprzerwanie od 1846 r. Wcześniej ofertę kupna browaru składali Żywcowi: były poseł Marek Jakubiak oraz były poseł Janusz Palikot, który obecnie zajmuje się produkcją alkoholi.

„Bardzo nam zależało na tym, aby Browar Zamkowy Cieszyn zyskał inwestora, który będzie chciał zachować nie tylko jego dotychczasową działalność i pracowników, ale także wyjątkowy charakter. Cieszę się, że nabywcą browaru będzie firma rodzinna, która działa na terenie Śląska Cieszyńskiego. To partner, który podziela nasz szacunek do tradycji, a dotychczasowymi projektami udowadnia, że potrafi rozwijać takie historyczne miejsca, nadając im nowe przeznaczenie” – powiedział prezes Grupy Żywiec Francois-Xavier Mahot.

Prezes Felix Investments Adam Leda wyraził zadowolenie, że Grupa Żywiec „zdecydowała się powierzyć” firmie dalszy rozwój cieszyńskiego browaru. „To prawdziwa lokalna duma, jak również perła nie tylko browarnictwa, ale i turystyki. Jesteśmy prawdziwymi pasjonatami takich unikalnych miejsc i naszą ambicją jest, żeby nie tylko utrzymać dotychczasowe, ponad 170-letnie dziedzictwo browaru, ale także je rozwinąć” – powiedział.

Felix Investments to grupa lokalnych przedsiębiorców, którzy działają m.in. w powiecie cieszyńskim. W Ustroniu prowadzą trzy restauracje. Planują otwarcie dwóch kolejnych w Wiśle i Katowicach. W ub.r. firma kupiła zakłady mięsne w Bielsku-Białej. Na Dolnym Śląsku od prawie 20 lat przywracają do życia zabytkowy pałac z XVIII w. w Jedlinie-Zdroju, w którym obecnie znajduje się muzeum, hotel, hostel, sale balowe, a od 2014 r. także browar.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także