12.05.2020/16:59

Grzegorz Grajkowski, Unibail-Rodamco-Westfield Polska: Trzeba znieść zakaz handlu w niedzielę

Zdaniem dyrektora operacyjnego Unibail-Rodamco-Westfield Polska pomoże to sklepom oraz galeriom handlowym poradzić sobie ze skutkami obostrzeń wywołanych przez koronawirusa.

 – Obecnie oprócz wszelkich działań, zapewniających bezpieczne zakupy centrach handlowych, niezbędne wydaje się być zniesienie niehandlowych niedziel. Pomoże to szybko odbudować najemcom swoje obroty, pobudzi gospodarkę, a jednocześnie wpłynie na bezpieczeństwo samych zakupów, rozkładając zakupy klientów na cały tydzień ­– powiedział.

Dodał także, że właściciele centrów i sieci handlowe żyją we wzajemnej symbiozie, co przekłada się na wspólny zysk. Obecnie w handel w galeriach handlowych stanowi około 1/3 wartości całego handlu w Polsce.

­– Właściciele centrów handlowych i najemcy żyją w biznesowej symbiozie. Właściciele centrów inwestują w stworzenie atrakcyjnych przestrzeni zakupowych i rozrywkowych, dzięki czemu najemcy uzyskują platformę dostępu do klientów, gdzie mogą budować doświadczenia wokół własnej marki i generować obrót. Dane Polskiej Rady Centrów Handlowych mówią, że 400 tys. osób ma w Polsce zatrudnienie w centrach handlowych i generują one 1/3 wartości handlu w kraju – zaznaczył.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.