09.11.2018/10:27

Guillaume Duverdier, prezes Grupy Żywiec, rezygnuje z funkcji. Jest nowy prezes!

Guillaume Duverdier, prezes zarządu Grupy Żywiec złożył w dniu 9 listopada br. rezygnację z piastowanej funkcji. Jak wynika z oświadczenia Duverdier chce on odejść z firmy w dniu 31 grudnia 2018 r. Rezygnacja Guillaume Duverdier'a związana jest z realizacją przez niego kolejnych planów zawodowych w Grupie Heineken.

Na posiedzeniu Rady Nadzorczej w dniu 14 listopada br. na funkcję prezesa Grupy Żywiec zarekomendowany zostanie Francois-Xavier Mahot, który miałby objąć stanowisko z dniem 1 stycznia 2019 r.

Guillaume Duverdier dołączył do Grupy Żywiec jako prezes zarządu z dniem 6 grudnia 2013 r. Pod jego kierownictwem spółka wdrożyła nową strategię i model biznesowy ukierunkowany na koncentrację na kluczowych elementach biznesu, takich jak warzenie najwyższej jakości piwa i budowanie silnych marek, a także zwiększenie wewnętrznej efektywności. W wyniku skutecznej realizacji tej strategii Grupa Żywiec znacząco poprawiła swoją pozycję konkurencyjną na rynku oraz odnotowała wzrost przychodów i zysków.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.