25.11.2020/10:44

Gwałtowny wzrost zakupów online za oceanem

Zamówienia online na artykuły spożywcze w Stanach Zjednoczonych wzrosły o 560 proc. w ciągu 7 dni – podał serwis forbes.com.

„Gdy konsumenci przygotowują się do Święta Dziękczynienia, zamówienia na artykuły spożywcze w internecie wzrosły o 560 proc. w ciągu ostatnich 7 dni” -  w porównaniu ze średnią dzienną w październiku.

„Na podstawie danych Adobe Analytics od  1 listopad do 23 listopada wydano 58,9 mld dol., co oznacza bezprecedensowy wzrost o 32 proc. rok do roku, ponieważ ludzie pozostają w domu i ograniczają zakupy w sklepach. Pomimo spowolnienia w wydatkach online po dniu wyborów, kupujący nadrobili różnicę, a ostatnie trzy dni rosły o 49 proc. rok do roku” – czytamy w serwisie.

Adobe Analytics udostępnia analizy internetowe i handlowe, które analizują bilion rocznych wizyt w handlu elektronicznym u 80 ze 100 największych sprzedawców detalicznych w USA, więc firma ma dostęp do wielu danych o tym, dokąd zmierza gospodarka.

„W tym roku obserwujemy zmianę pokoleniową w zachowaniu konsumentów” – podaje Adobe.

A okres w którym jest Święto Dziękczynienia, Czarny Piątek i Cyber poniedziałek napędza wzrost handlu elektronicznego podczas pandemii.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także