14.07.2020/10:16

Handel apeluje o przesunięcie podatku cukrowego co najmniej na 2022 r.

Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu, komentując reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy i jej potencjalne skutki dla branży handlowej, wskazał, że branża handlowa liczy na to, by tzw. podatek cukrowy (od słodzonych napojów) przesunąć "na co najmniej początek 2022 r." - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Jak czytamy w dzienniku, druga organizacja zrzeszająca podmioty z branży handlowej, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, chciałaby natomiast, by prezydent pomógł w przywróceniu niedzielnego handlu. Renata Juszkiewicz, szefowa POHiD, w rozmowie z "Rzeczpospolitą" wskazała, że branża "nieustająco apeluje" o zniesienie zakazu handlu w niedziele, co pozwoliłoby firmom na choćby częściowo zrekompensować straty poniesione w okresie pandemii i utrzymać miejsca pracy.

Z kolei Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności, w wypowiedzi dla gazety wskazał, że liczy na spełnienie obietnic Dudy dotyczących wetowania ustaw zwiększających koszty prowadzenia biznesu w Polsce. Przypomnijmy, że PFPŻ w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej apelowało zarówno do Dudy, jak i jego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego, o jasną deklarację ws. ewentualnego zawetowania ustawy o podatku cukrowym. Żaden z kandydatów w wyborach nie odpowiedział publicznie na ten apel.

Co druga kadencja Andrzeja Dudy oznaczać będzie dla branży handlowej? Jak nowy-stary prezydent zachowa się w przypadku kontrowersyjnych pomysłów legislacyjnych? Pod którymi ustawami złoży podpis, a pod którymi być może się zawaha? Kliknij, aby przeczytać nasz poniedziałkowy artykuł na ten temat.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • HAMEK 15.07.2020

    Kompletny bezsens! Dziś firmy mogę się zamknąc w każdej chwili, a ci jeszcze chcą nowy podatek??

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.