07.06.2019/10:16

Handel chętnie korzysta z leasingu

W zeszłym roku branża handlowa była sektorem, który najczęściej korzystał z usług leasingowych. Na dalszych miejscach uplasował się transport i gospodarka magazynowa oraz budownictwo.

Wśród firm starających się o leasing te z branży handlowej stanowiły w zeszłym roku ok. 20 proc. Jak informuje Puls Biznesu, przedsiębiorstwa handlowe najczęściej leasingują samochody dostawcze oraz auta dla przedstawicieli handlowych.

Z kolei firmy transportowe oraz magazynowe, które w ubiegłym roku stanowiły 7 proc. leasingobiorców, finansowały w ten sposób głównie zakup samochodów ciężarowych.

Najwięcej firm korzystających z leasingu (38 proc.) zlokalizowanych jest w województwach mazowieckim, wielkopolskim i śląskim. Korzystają z niego głównie małe i średnie przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.