18.06.2021/11:16

Handel ma problem z kokainą. Tym razem znalazła się w klockach Lego

Okazuje się, że nielegalne środki mogą być przemycane nie tylko w bananach. Ostatnio przemytnicy wykorzystali do tego procederu klocki Lego.

Historię opisuje brytyjski The Guardian. Nie jest to jednak typowy przemyt narkotyków z krajów Ameryki Południowej do Europy. Nie byli również w niego zaangażowani typowi przemytnicy.

Otóż za przewóz kokainy z Holandii do Wielkiej Brytanii odpowiadało dwóch byłych żołnierzy brytyjskiej armii Jack Jones i Isaac Rasmussen. W sumie nielegalnie przewieźli 18 kg kokainy, które ukryli w pudełkach klocków lego. Pech chciał, że jedno z nich trafiło w niepowołane ręce. Przesyłka miała dotrzeć do drugiego z mężczyzn za pośrednictwem kuriera. Mężczyzny nie było jednak w domu i dostawca zostawił paczkę u sąsiadki.

Kobieta próbowała oddać zamówioną zabawkę, ale kilkukrotnie nie mogła zastać mężczyzny w domu. Po jakimś czasie o sprawie zapomniała, aż do momentu, gdy dziewczyna jej syna poprosiła ją o pomoc w wyborze prezentu dla dziecka znajomej. Kobieta zaproponowała, że podarunkiem mogą być nieodebrane przez sąsiada klocki.

Gdy chłopiec otworzył pudełko, znalazło tam kilogram kokainy. Jego matka od razu zawiadomiła służby, a przemytników zatrzymano. Zostali skazani na 16,5 oraz 10 lat więzienia. Na 7,5 roku więzienia skazany został również ich wspólnik.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Nick 21.06.2021

    Mamusiu kupisz mi klocki LEGO? NIE! Ty mały ćpunie!

  • owcza_rek 18.06.2021

    emeryci służb specjalnych już nie panują nad biznesem - tysiące gangów składających się z tej bezkarnej kasty budują już niemal rurociągi z koksem.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także