08.04.2021/10:31

Henkel chce uzdrowić pogrążony w kryzysie dział beauty. Ma w tym pomóc nowy wiceprezes

1 czerwca br. Wolfgang König dołączy do zarządu firmy Henkel w randze wiceprezesa wykonawczego ds. kosmetyków do pielęgnacji urody. Menedżer aktualnie zajmuje jeszcze stanowisko prezesa północnoamerykańskiego oddziału Kellogg Company - donosi portal wiadomoscikosmetyczne.pl.

Wolfgang König ma ponad 25-letnie doświadczenie w branży FMCG, zarówno na dojrzałych, jak i wschodzących rynkach. Karierę rozpoczął w 1996 roku w Beiersdorf, gdzie zajmował różne stanowiska kierownicze w Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

W 2005 roku dołączył do Colgate-Palmolive w Niemczech jako dyrektor marketingu na Niemcy, Austrię i Szwajcarię. Następnie przeniósł się do Stanów Zjednoczonych jako dyrektor ds. globalnego marketingu w dziale środków higieny osobistej oraz do Meksyku, gdzie objął stanowisko dyrektora generalnego ds. marketingu i innowacji w regionie LATAM, odpowiadając za wszystkie kategorie, w tym środki higieny osobistej i higieny jamy ustnej.

W 2012 roku objął stanowisko dyrektora generalnego na region Europy Północnej w firmie Kellogg. Był odpowiedzialny za sprzedaż w 23 krajach, w tym w Niemczech, Skandynawii i Europie Środkowo-Wschodniej. Pełnił różne funkcje kierownicze w Kellogg Company w Europie i USA, aż w końcu został mianowany prezesem Kellogg North America, odpowiedzialnym za działalność firmy o wartości 6,7 miliarda USD we wszystkich kategoriach, a także za badania i rozwój oraz marketing.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na powyższy temat w serwisie www.wiadomoscikosmetyczne.pl.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także