18.06.2019/09:46

Henryk Kania prezesem Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Poprzedni szef odwołany

Funkcję prezesa zakładów mięsnych stracił Grzegorz Minczanowski. Jego miejsce zajął główny udziałowiec i przewodniczący rady nadzorczej, Henryk Kania.

O sprawie informuje portal bussinesinsider.com.pl. Minczanowski nie rozstaje się jednak z firmą, od teraz będzie wiceprezesem. W zarządzie ZM Kania nie zasiada już także Ewa Łuczyk. Pozostaje ona jednak na stanowisku dyrektora finansowego.

Przypomnijmy, że ZM Henryka Kania ma spore kłopoty. Łączne zadłużenie producenta wobec Banku Handlowego, Alior Banku i Santander Banku wynosi łącznie 362 mln zł. Firma wystąpiła do sądu o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, co nastąpiło 7 czerwca.

ZM Kania przystąpiły do negocjacji ze swoimi największymi odbiorcami w sprawie zmiany warunków zakupowych. 12 czerwca spółka poinformowała, że udało się jej uzyskać porozumienie z sieciami handlowymi, które zaakceptowały podwyższenie cen. Dzięki temu ZM Kania mają poprawić marżowość i stopniowo odzyskać płynność finansową. Jeśli udałoby się znaleźć inwestora, zakład mógłby zwiększyć produkcję, a jego wyroby wróciłyby na półki sklepowe.

Spółka twierdzi, że w obecne problemy wpędziły ją błyskawicznie rosnące ceny mięsa, a to sprawiło, że musiała więcej płacić dostawcom, podczas gdy nie zmieniały się ceny produktów w sklepach, zagwarantowane umowami.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • @Ewa 19.06.2019

    Ewo, czytaj proszę uchem a nie brzuchem, bo robisz z siebie pośmiewisko.

  • Ewa 19.06.2019

    Nagłówek krzyczy Henryk Kania odwołany. Chyba POWOŁANY

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.