15.03.2018/08:57

Hipermarkety kontra PIP. Jest spór o pracę centrów dystrybucyjnych obsługujących sklepy

Centra dystrybucji były otwarte w ostatnią niedzielę i będą działały także w następne dni objęte zakazem handlu – podaje „Rzeczpospolita”.

W „Rzeczpospolitej” czytamy, że magazyny największych sieci handlowych otwarte 11 marca, czyli w pierwszą niedzielę objętą zakazem handlu, zostały skontrolowane przez inspektorów pracy. Trzeba jeszcze poczekać na ostateczną decyzję o nałożeniu mandatu lub skierowaniu do sądu wniosku o ukaranie za złamanie zakazu.

Branża, nie czekając na te rozstrzygnięcia, już kontratakuje. „Rzeczpospolita” podaje, że branża otwarcie kwestionuje interpretację przepisów przyjętą przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w porozumieniu z Państwową Inspekcją Pracy. Chodzi o możliwość działania w niedziele objęte zakazem handlu tzw. centrów dystrybucji, które na co dzień zaopatrują w towar sieci handlowe.

Na konferencji w Głównym Inspektoracie Pracy 6 marca, czyli na kilka dni przed pierwszą niedzielą objętą zakazem handlu, wyjaśniono, że zakaz dotyczy także centrów dystrybucji. Nikt nie kwestionuje tego, że magazyn połączony ze sklepem nie może działać w niedzielę. Tu jednak chodzi o przypadki, gdy duża sieć sklepów ma np. jeden centralny magazyn, w którym nie jest wykonywany handel – wszyscy byli dotychczas przekonani, że nie jest on objęty zakazem.

Więcej w „Rzeczpospolitej”

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • mamnick 15.03.2018

    PIPie siedzą debile. ciekawe jakim cudem w pn rano mają się w sklepach znaleźć: chleb, świeże mięso i warzywa? Pewnie spadną z ich wypchanych sieczka łbów.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.