18.09.2020/16:16

Hochland płynie na fali trendu zainteresowania konsumentów zdrową dietą

Producent nabiału Hochland podejmuje wyzwanie, związane z rosnącą dbałością o zdrową dietę. Koncern m.in. poszerza ofertę serów z dodatkami roślinnymi i oferuje żywność funkcjonalną.

Mijające miesiące postawiły sektor spożywczy w wyjątkowej sytuacji. Dla konsumenta w czasach kryzysowych bardzo ważne jest zaufanie do marki, do jakości produktu. Każdy kryzys to zawsze szansa dla tych, którzy się nie boją ryzyka. Szybka adaptacja do nowych warunków, oczekiwań konsumentów i klientów to klucz. Polacy jedzą więcej warzyw, więcej suplementów, dbają o dietę. Hochland jest na fali tych trendów, tworzy sery z przeróżnymi dodatkami roślinnymi oraz oferuje żywność funkcjonalną, która łączy cechy tradycyjnej żywności z dodatkowymi korzyściami, takimi jak wspomaganie odchudzania, lepsze trawienie, lepsze samopoczucie, przeciwdziałanie cukrzycy.

W marcu tego roku producent wprowadził do oferty puszyste serki twarogowe, jako propozycję dla osób z nietolerancją tego składnika. Wyniki przeprowadzonych badań wskazują, że problemy z efektywnym trawieniem tego dwucukru ma od 15 do 30 proc. Polaków. Ten typ nietolerancji pokarmowej rzadko jest wrodzony – najczęściej pojawia się z upływem czasu. Jak przekonuje koncern, choć nie można jej wyleczyć, to przy wyborze odpowiednich produktów, nie oznacza ona konieczności rezygnacji z ulubionych smaków.

Z kolei start sprzedaży linii Hochland Naturalnie, że pyszny! w kubkach, to odpowiedź na oczekiwania konsumentów oraz zmieniające się trendy rynkowe. Konsumenci oczekują dobrych jakościowo produktów oferujących pełnię smaku, a jednocześnie coraz uważniej czytają etykiety i poszukują na półce sklepowej produktów o prostym składzie, z naturalnych składników.

– 70 proc. dorosłych Polaków ma nadwagę bądź otyłość. W związku z tym ważne jest, żeby jedzenie dostarczało nie tylko przyjemności i kalorii, ale także trzymało nasze zdrowie w ryzach. Podstawą piramidy zdrowego żywienia jest oczywiście aktywność fizyczna, ale prawidłowa kompozycja produktów spożywczych jest równie istotna. Codzienna dawka serów dla zbilansowania naszej diety na pewno przyda się. Sery wpływają znakomicie na sprawne funkcjonowanie organizmu, przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, wspomagają przemianę materii oraz poprawiają humor i poziom energii. Ponadto sery uzupełniają dietę o aminokwasy, które są niezbędne do osiągnięcia dobrej sylwetki ciała oraz dodają organizmowi witaminę A, B1, B2, B3, B6, B12, D, E i K. Sery są również istotnym źródłem składników mineralnych, takich jak: wapń, fosfor, sód, potas oraz magnez – podsumowuje Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także