25.08.2017/16:33

Action, holenderska sieć dyskontów, jesienią wchodzi do Polski

Holenderska firma Action, prowadząca sklepy dyskontowe z produktami niespożywczymi, otworzy w najbliższych tygodniach swoje pierwsze sklepy w Polsce - na zachodzie i południu kraju - dowiedziały się redakcje portali wiadomoscihandlowe.pl i wiadomoscikosmetyczne.pl. Jak ustaliliśmy, rozpoczęła się już rekrutacja pracowników.

Action zatrudnia 35 tys. pracowników w ponad 900 sklepach w Holandii, Belgii, Niemczech, Francji, Luksemburgu i Austrii. W Polsce prowadzona jest już rekrutacja do pierwszych placówek, które otwarte zostaną w województwach dolnośląskim i wielkopolskim: w Wałbrzychu, Legnicy, Świdnicy, Lubaniu, Lesznie i Głogowie. Poszukiwani są pracownicy sklepów, a także kierownicy placówek i ich asystenci. Jak dowiedziała się redakcja wiadomoscihandlowe.pl, obiekt w Legnicy rozpocznie działalność w październiku br., a pozostałe w podobnym czasie. 

Oferta sieci dyskontów obejmuje ponad 6 tys. produktów (w tym marki własne) z 13 kategorii, takich jak m.in. dekoracje, DIY, zabawki, multimedia, artykuły gospodarstwa domowego, chemia gospodarcza, artykuły dla zwierząt, czy odzież.

Placówki sieci są zaopatrywane przez trzy własne centra dystrybucyjne na północy i na południu Holandii oraz w okolicach Paryża i w Biblis na południu Niemiec. Piąte centrum dystrybucji powstanie w okolicach Tuluzy we Francji. Będzie ono działać od jesieni 2017 roku. W poszczególnych krajach tworzone są biura krajowe, a centrala firmy mieści się w Zwaagdijk, na północy Holandii. Przychody grupy w 2016 r. wyniosły 2,7 mld euro.

Action będzie kolejną siecią non-food, która pojawi się w najbliższym czasie Polsce. O swoich planach wejścia do naszego kraju poinformował niedawno prezes giganta wśród dyskontów z produktami niespożywczymi – sieci Tedi. Tym samym jest już pewne, że w najbliższym czasie wzrośnie konkurencja dla takich sklepów, jak Pepco, TXM Textilmarket, czy KiK.

Spółka Action Poland zarejestrowana została w maju br. z siedzibą w Katowicach. Prezesem jest Sander van der Laan, a jedynym udziałowcem jest Action Holding B.v.

Zobacz także:
Tedi, wielki niemiecki dyskont non-food, wkrótce wejdzie do Polski
Shoprite, największa sieć sklepów spożywczych z RPA, rozważa wejście do Polski!

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Martin751 28.08.2017

  ale bredzicie... Krzysztof Kornatowicz- bo ci żyłka pęknie... zauważ ofermo, że obecnie PISS rządzi, a nie żadne PO. Lokalny rynek broni się sam- rozwija się świetnie. Nie załapaliście sie i jedyne co wam zostało, to pieprzyć głupoty o zdrajcach? Jak byście ruszyli dupę z tapczanu i przypadkiem zawitali do sklepów np. na zachodzie, to zobaczycie, że połowa mebli jest z PL, drób z PL, mięso z PL, samochody z PL (tak barany, Polska to jeden z największych eksporterów samochodów). W chinach dla odmiany- polskie mleko jest na kazdym kroku, w każdym hotelu. Jak to więc jest, że rząd chwali się super wynikami gospodarczymi, "premier" lży prezydenta Francji i każe mu się od nas uczyć, a wy nieudacznicy tego nie widzicie? To w końcu dobrze jest czy źle matoły? M.

 • ac 28.08.2017

  polski rynek widać jest jak ladacznica, kto zapłaci ten bierze, a jak wygląda u innych? Dlaczego nie ma żadnych regulacji? Polaka jest nadal kolonią Zachodu, handlową, finansową, medialną, produkcyjną itp. Gdzie są te polskie władze? PO rozumiem, że to partia pruska to sprzedało co było tylko do sprzedania, ale PiS, wydaje się patriotyczna partia? dlaczego nie bronicie Polski? SLD to ma zrobić? Nowoczesna? to już nie ma w naszym kraju nikogo, kto zadba o lokalny rynek?

 • angor 28.08.2017

  ciekawe czy Krzysztof Kornatowicz nie chodzi do Biedronki i Tesco, a także do Nomi i Bricomana? Bo to Wy własnie konsumenci wymagacie takich sklepów! I tanich cen. Dlaczego nie kupujecie jajka od gospodarza za 0,7zł? bo tańsze w Tesco po 0,5zł. Ja mam Delikatesy i tam kupuję ale to pod Biedronką stoi banda "polaków"

 • acc 27.08.2017

  no to popadaja drobni sklepikarze . To siec wszystko bo trochu byle tanio. np kosmetyki bez daty produkcji

 • Krzysztof Kornatowicz 26.08.2017

  Widać po ilości komentarzy, jak ciemne jest obecne polskie społeczeństwo . HANDEL, PRZEMYSŁ , ROLNICTWO I BANKOWOŚĆ TO FILARY PAŃSTWOWOŚCI . Kto je oddaje obcym, jest zdrajcą narodu ! Zdrajcy nami rządzą, zdrajcy !!! Niszczą klase średnią rodzimego kupiectwa i jego drobnych dostawców i monopolizują polski handel obcymi hipermarketami HIPERBIEDY ! A Polacy ? A Polacy nic . Po wydrukowaniu ich świadomości przez sprostytuowane polskojęzyczne szkopskie der Dzienniki, Polacy w połowie zagłosują na swoich oprawców , ludożerców i zdrajców z PO i Nowoczesnej. Po , oraz w połowie na PiS , a przecież obie te frakcje to zdrajcy, przy czym PiS coś tam bidzie polskiej rozdał w łapówkach wyborczych, a ludożercy z PO nic, jeno mordowanie Polaków ! Krzysztof Kornatowicz

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.