19.01.2021/20:02

Operator e-commerce będzie miał swój główny magazyn w parku P3 Mszczonów

Firma P3, właściciel i deweloper obiektów magazynowych podpisał z Hopi, przedsiębiorstwem specjalizującym się w logistyce e-commerce, umowę najmu powierzchni w parku P3 Mszczonów. Znajdzie się tam główny magazyn oraz polska siedziba dystrybutora.

Wynajęta powierzchnia to 33, 910 mkw. przestrzeni magazynowo-biurowej. Zdecydowana większość - 32,600 mkw. - to powierzchnia magazynowa, a 1,310 mkw. stanowić będzie przestrzeń biurową ulokowaną na trzech kondygnacjach. Ze względu na rodzaj prowadzonych operacji około 60 proc. powierzchni magazynu zostanie przygotowane do działania w kontrolowanej temperaturze. Obiekt będzie miał ponadstandardową wysokość – 12 m netto oraz wzmocnioną posadzkę - 7,5 t/mkw.

Budynek został zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Przy budowie wykorzystane będą m.in. panele elewacyjne z rdzeniem PIR efektywniej izolujące od czynników zewnętrznych, a dach zostanie wzmocniony, aby w przyszłości możliwy był na nim montaż fotowoltaiki. Przed obiektem znajdą się parkingi dla rowerów oraz miejsca do ładowania samochodów elektrycznych, a oświetlenie zewnętrzne LED będzie sterowane zegarem astronomicznym.

- Konsekwencją dynamicznego rozwoju firmy jest konieczność zapewnienia naszym klientom coraz to nowszych usług i rozwiązań logistycznych, na które potrzebujemy więcej miejsca. P3 wyszło naprzeciw naszym potrzebom proponując dedykowane rozwiązania. Ponadto Mszczonów znajduje się w kluczowej dla nas lokalizacji – w pobliżu Warszawy, z łatwym i szybkim dostępem do głównych miast regionalnych. Dużą zaletą tego miejsca jest bliskość dróg ekspresowych oraz autostrad, które umożliwią nam sprawną dystrybucję produktów na cały kraj – powiedział Robert Korczakowski, dyrektor zarządzający Hopi PL.

- Ostatnie kwartały pokazały nam jak atrakcyjną lokalizacją dla firm z wielu różnych branż jest Mszczonów – na początku ubiegłego roku oddaliśmy do użytku nowy magazyn centralny dla PepsiCo, a kilka miesięcy później sortownię dla firmy InPost. Doskonałe położenie parku w pobliżu autostrad zapewnia szybką komunikację z każdą częścią kraju. Obiekt dla HOPI będzie w pełni dostosowany do potrzeb klienta. Cieszymy się, że w ten sposób możemy uczestniczyć w rozwoju naszego dotychczasowego partnera biznesowego, który zdecydował się powierzyć P3 stworzenie swojego nowego głównego magazynu w Polsce – dodał Bartłomiej Hofman, managing director P3 Logistic Parks w Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także