27.12.2016/08:25

Hortex w 2017 r. przekroczy 1 mld zł przychodów

Plany Grupy Hortex na rok finansowy 2016/2017, który zakończy się 31 maja, zakładają przekroczenie 1 mld zł przychodów - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl od Tomasza Kurpisza, prezesa Hortex Holding.

Szef firmy liczy na to, że po maju 2017 r. Hortex nie tylko będzie mógł pokazać, że przekroczył psychologiczną barierę 1 mld zł przychodów, ale także, iż wypracował pozytywny wynik finansowy. Wcześniej spółkę czekają jednak liczne wyzwania po stronie kosztowej, związane z rosnącymi cenami surowców, np. rekordowo drogim koncentratem pomarańczowym, a także związane z rosnącymi płacami.

Przypomnijmy, skonsolidowane przychody Grupy Hortex w roku finansowym 2015/2016 wyniosły 941 mln zł, natomiast rok wcześniej kształtowały się na poziomie 766 mln zł.

Grupa Hortex zatrudnia ok. 1900 pracowników. Jest liderem na krajowym rynku mrożonych warzyw i owoców oraz wiceliderem na rynku soków, nektarów i napojów. Należąca do grupy spółka Ren wraz ze spółkami powiązanymi jest drugim największym dystrybutorem żywności mrożonej w Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.