02.08.2018/16:49

Idą zmiany w zasadach rozliczania aut służbowych

Resort Finansów planuje zmianę sposobu rozliczania służbowych samochodów. Będzie można odliczyć 75 proc. kosztów nawet wtedy, kiedy przedsiębiorcy korzystają z auta do celów prywatnych. To nie jedyna zmiana – podaje serwis next.gazeta.pl.

Z odpowiedzi na interpelację poselską udzielonej przez Piotra Walczaka, podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, wynika, że właściciele firm będą mogli odliczać 75 proc. wszelkich wydatków, nawet, jeśli auta używają częściowo do celów prywatnych. Wcześniej mówiono o 50 proc.

Jak podaje serwis next.gazeta.pl, głównym celem zmian jest zablokowanie możliwości brania w leasing bardzo drogich aut. Dziś bowiem koszty leasingu nie są niczym ograniczone - przedsiębiorca może w ten sposób użytkować auto warte 300 czy nawet 700 tys. zł. i wliczać wielotysięczne raty do kosztów. Po zmianie górna kwota wydatków zostanie ustalona na poziomie 150 tys.

Więcej na next.gazeta.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.