11.06.2018/14:26

Ikea chce produkować meble na Ukrainie

Szwedzka sieć sklepów Ikea chce produkować meble na Ukrainie. Poszukuje partnerów wśród firm z rocznym obrotem ponad 2 mln euro.

Przedstawiciele światowej sieci sklepów wezmą udział w ukraińsko-szwedzkim forum biznesowym, które odbędzie się 14 czerwca w Kijowie w celu nawiązania kontaktów z ukraińskimi przedsiębiorcami – podaje serwis UNIAN.

Potencjalni partnerzy szwedzkiego giganta muszą mieć znaczące moce produkcyjne oraz udokumentowany obrót w wysokości ponad 2 mln euro rocznie.

Przypomnijmy, że wcześniej ukraińska wicepremier ds. europejskiej i euroatlantyckiej integracji Ukrainy Iwanna Klimpusz-Cyncadze zapowiedziała, że w tym roku dwa dużych szwedzkich detalistów – Ikea i H&M planuje wejść na rynek naszego wschodniego sąsiada.

Ikea Group jest jedną z największych światowych firm zajmujących się sprzedażą mebli i produktów dla domu. W ramach tej grupy działa około 315 sklepów w 27 krajach, zaś spółki produkcyjne IKEA Group działają na terenie 42 krajów.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.