05.08.2020/19:33

Ikea chce skrócić czas dostaw

Centrum dystrybucyjne Ikea w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego właśnie zyskało nowy magazyn tranzytowy. Ma on podnieść zdolności operacyjne obiektu. 

Nowo otwarty magazyn będzie służył do przeładunków i krótkoterminowego przechowywania „dostaw tranzytowych”, czyli skonsolidowanych przesyłek, które wymagają przeładownia i wysłania do sklepów w ciągu 24 godzin. Magazyn ma 180 metrów długości i 67 metrów szerokości. Jest wyposażony w 36 standardowych doków oraz 24 doki z długim najazdem. 

Ikea, centrum dystrybucyjne (fot. materiały prasowe)

Dzięki takiej infrastrukturze obiekt jest gotowe na załadunki i rozładunki naczep standardowych oraz naczep niskopodwoziowych typu mega. Duża liczba doków oraz lustrzany układ stref magazynowych pozwoliły zwiększyć przepustowość tranzytu w Jarostach do 1,8 miliona m sześc. rocznie. Oznacza to, że przepustowość centrum w Jarostach wzrosła aż dwukrotnie. Jak wyjaśnia Rafał Nowak, lider projektu, Ikea potrzebowała dodatkowej przestrzeni w związku z wielokanałowym rozwojem oraz rosnącymi oczekiwaniami klientów. Decyzja o rozbudowie magazynu została też podyktowana chęcią utrzymania wysokiego wolumenu sprzedaży oraz realizowania dostaw towarów w krótkim czasie. 

W magazynie Ikea w Jarostach prowadzone są dwa rodzaje operacji logistycznych – dystrybucja do klientów zlokalizowanych w Polsce oraz dystrybucja do sieci sklepów. Wspomniane centrum odpowiada za dostawy mebli oraz artykułów wyposażania wnętrz do 28 lokalizacji na 11 rynkach (m.in. w Czechach, Słowacji, na Litwie i w Rumunii). W perspektywie kilku miesięcy zasięg jego działania ma objąć dwa kolejne kraje. 


 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także